HZK

Jak upravím v html kódu barvu, písmo a pozici nadpisu (i textu) v jednom Tagu?

Vím cca jaké tagy pro upravu slouží, ale ani po 2 hodinách se mi nepodařilo napsat takový Tag, aby v něm bylo písmo, pozice i barva najednou. Když sem to napsal zvlášť, taky to nešlo.

Nejlepší odpověď
Tw!st

to musíš udělat v CSS

Další odpovědi
Hykam

Sice zastaralý web, ale pro začátečníky v HTML a CSS téměř nepostradatelný.

Ale, jak píše Tw!st, řešení je CSS.

jpau

Žijeme v době HTML5, žádný tagy, CSS!

<div style=„text-align: center;“>
<span style=„color: red; font-size: 30px; font-family: Arial;“>Upros­třed</span>
</div>
<div style=„text-align: left;“>
<span style=„color: red; font-size: 30px; font-family: Arial;“>Vlevo</span>
</div>
<div style=„text-align: right;“>
<span style=„color: red; font-size: 30px; font-family: Arial;“>Vpravo</span>
</div>

Lamalam

Kašli na HTML tagy, styluj v CSS.

ivzez

Hypertextový jazyk (HTML, tagy) neslouží ke stalování,
k to mu je nutné použít kaskádové styly (CSS).

Např.
h1 {
top: 5pt; left: 25pt;
font: 600 15pt arial, helvetica, sans-serif;
color #B22;
 }

mzm

Lze použít atributy tagu, jako atribut tagu lze použít i css. Jednorázově to může být výhodnější. Jinak jak píšou ostatní se raději používá CSS oddělené.

<h1 style=„color: red; margin-left: 4em;“>nadpis</h1>

HZK

Díky za cenné info. Jak se zapisuje takovéto stylování do kódu? Je to h1 párové jako <H1> nebo se neukončuje?

HZK

Podle návodů sem např. napsal
<body>
<style>
h1 {color:„green“;top:cen­ter;font:„Ari­al CE“, sans-serif}
</style>
</body>
Ale nefunguje mi to. Kde jsem udělal chybu?