Lucy

Jak uložit obrázek flickr.com?

Nepřišel jste někdo jak si mam obrázky z tohoto webu ukládat? Když kliknu na obrázek pravou myší, abych si ho mohla uložit, nejde to – můžu si jen uložit přímej odkaz na stránku. A focení obrazovky a ořezávání obrázku je moc zdlouhavé, když jich chci víc.

Nejlepší odpověď
Losos

Neb lidí jako jste vy, je a byla v minulosti spousta, tak vznikl jistý volně dostupný software, který samotnou ochranu proti stažení, umíštěnou na stránkách Flickr obejde a je schopen fotografii stáhnoout v plné kvalitě a rozlišení.

Nejedná se o žádný zakázaný program, šířen je zcela legálně, takže se není čeho obávat. Jen varuji před jakýmkoliv šířením či vystavováním stažených fotografíí na internetu, ať už za komerčním, či nekomerčním účelem. Jako bývalý inkasní specialista / vymahač, bych Vám o tomhle mohl vyprávět a věřte mi, že částky za každou jednu takhle šířenou fotografii, jsou horentní.

Odkaz na software: http://downlo­ad.saleensoftwa­re.com/flickr_dow­nloader_setup­.exe

Stačí nainstalovat, spustit, určit cílovou složku do které se budou fotografie ukládat a poté buď přímo přes software brouzdat po stránkách flickru, nebo pouze do programu kopírovat linky z web. prohlížeče na dané fotografie a stahovat ..

Další odpovědi
mosoj

Na Flikru se ctí autorská práva.

Autor sám rozhodne zda se může obrázek stáhnout (v normální nebo omezené velikosti)
nebo to zakáže. Je možné ještě nějakým způsobem o stažení autora zažádat ale je víc než pravděpodobné, že za to bude chtít honorář.

  1. Najdi si obrázek který se ti líbí a otevři ho v prohlížeči.
  2. Na takto otevřený obrázek klepni pravým tlačítkem myši. Objeví se ti kdo má k tomuto obrázku autorská práva a možné velikosti obrázků v pixelech ke stažení.
  3. Klepni na ty velikosti obrázků a objeví se

jestli autor stažení zakázal nebo povolil a v jaké velikosti. Největší velikost která lze takto stáhnout je 533 × 800 pix ale autor se může rozhodnout že ke stažení uvolní jenom ještě menší rozměry.
Pokud je obrázek uvolněn ke stažení objeví se ti hned běžná nabídka ke stažení a volba složky kam chceš stahovat.

Neukládám na Flikr jenom jsem tam nakoukl a ač anglicky neumím toto jsem zjistil.
Je dobré si to nechat Googlem přeložit.
Já mám lištu Googla a kdykoliv si mohu nechat jakoukoliv stránku přeložit pouhým klepnutím na tlačítko nebo navolit permanentní překlad.

Tak ať se ti daří.

Pro Lososa :

Je to prach sprostá krádež. Ale na Flikr nedávají žádní blbci a proto jsou tam ty
obrázky omezené velikostí. Ani z obrázku
500 × 800 pix se nedá vytisknout kloudná fotka !!

Losos

Mosoj: Nejsem tu od toho, abych hodnotil jestli je nebo není, odpověděl jsem na otázku, která zněla jestli to lze. ANO, lze a to díky tomuto programu. Pokud se ovšem do toho chcete pouštět, tak narovinu říkám, že autorský zákon nepostihuje ty, kteří fotografii stáhnou, ať už z jakékoliv fotobanky a dále ji nešíří. Pokud si ji stáhnete do svého PC, kde ji využijete kupř. jako tapetu, věřte mi, že to nikomu vadit nebude. No a pokud s ní má uživatel jiné úmysly, je to už na jeho zvážení. To mě už nezajímá ;)

Losos

Tak po malém zkoušení jsem přišel na jednu malou vychytávku, která by šla použít, ale to je už na trošku delší vyprávění :)

Každopádně dokazuje to, že fotografie lze stáhnout až v rozlišení 1024 × 768

Viz: http://farm2.sta­tic.flickr.com/1082/47­32664050_8d2c3092a6_b­.jpg

Lze udělat téměř s každou fotografií, jak jsem si vyzkoušel ;) Jen vědět jak ..

mosoj

Ony ty fotografie tam ve větším rozlišení nejsou. Při nahrávání je server automaticky resempluje.

mosoj

Ano odpověď přesně v duchu našeho neprávního státu. Urazím ti zámek od domu vlezu dovnitř sežeru všechnu ale nic neukradnu, tak to krádež není. Nebo ukradnu ti auto povozím se v něm a nechám stát v lese. Krádež to také není. Na Flikru autor nechtěl dát tu fotku k dispozici a zakázal stažení. Pro mě je to krádež. Právně to nebudu studovat to mi za to nestojí.

anonym

Obrázky si přece stahuje do počítače webový prohlížeč. To je podle vás krádež?

Losos

Mosoji je mi to prostě jedno, dokážete to pochopit ? Já se tady nebudu přít o právní podstatu věci, prostě me to nezajímá. Odpověděl jsem toť vše. Jestli jste vy fotograf, či umělec jakéhokoliv ražení a proto takhle zastáváte samotný princip autorství, pak to chápu, jinak ne.

Nehledě na to, že věřím, že Lucy rozhodně nebude z těch, která by chtěla fotografie k něčemu zneužívat, prostě se jí líbí, tak se ptá na to, co jí zajímá. Jestli si fotografii, která se jí tak líbí může stáhnout. A ano může. Toť vše. Nerozebírejme to víc, než je zdrávo.

Pravdu sice máte, ale v tomto případě není tak nezbytné se v tom rýpat ;) Takže pro mě je to uzavřené.

mosoj

Losos, souhlas rýpat se v tom nebudem. Ale kývat na to že se krade všude nebudu !!