atriplex

Jak teplá má téct horká voda z kohoutku?

S kolegy řešíme otázku, že každému doma teče jinak teplá voda. Podle jaké normy a jak teplá má být horká voda?

Nejlepší odpověď
kenyrts

Kolik stupňů má mít teplá voda?

Zdrojem teplé užitkové vody pro odběratele je předávací stanice, kde dodavatel ohřívá studenou pitnou vodu z vodovodní sítě. Vyhláška Ministerstva průmyslu a obchodu určuje pro dodavatele povinnost udržovat parametr teploty teplé vody ve stanoveném limitu. Teplota vody na výtoku u spotřebitele musí být celoročně v rozmezí mezi 45 – 60°C, a to v době minimálně od 6.00 do 22.00 hodin mimo odběrní špičky.

Další odpovědi
panenka

teplá voda má mít 40–50 stupnů celsia

pinda

asi tak 40–50

Michálek1245

Normované je to myslím mezi 40 až 53 °C, nebo tak někde. Ale samozřejmě spíš méně, protože 53 °C už zavání tím, že se opaříte. Dobré je mít termostatickou hlavici, kde si nastavíte přímo teplotu. A pak taky směšovací ventil ke kotli od https://proclic­k.afriso.cz/sme­sovaci-ventil-ke-kotli/ kde si tu teplotu taky snadněji nastavíte. Jen pozor, abyste neměli moc silný kotel a nedrželi teplou vodu v potrubí. To by pak mohlo být taky docela veselé.

Terikota

Max na sprcháči máme 50, tak předpokládám že 50 jak tu píší.