Rokio

Jak si můžu půjčit peníze, pokud nemám práci, ale jenom pobírám sociální dávky?

Chtěl bych peníze na finanční pákový efekt. Jednalo by se o pravidelné půjčování menších částech, přičemž bych splátky platil dávkami, které dostávám od státu. Půjčené finanční prostředky bych dále investoval.

Mám na půjčení peněz nárok a kterým způsobem to můžu provést? Peněz mám dost. Mám velké rezervy a nikdy jsem neměl dluhy a samozřejmě jsem nikdy nebyl v exekuci. Dokonce jsem pár půjček jiným poskytl.

Tento krok bych chtěl provést, abych se stal ještě bohatším a mohl zabezpečit svoji rodinu na stáří a také mohl podporovat více charitativní organizace.

Nejlepší odpověď
anonym

tvoje plány jak zbohatnout na dávkách od státu skrze půjčku jsou opravdu působivé .-) co si představujete pod pojmem „pákový efekt“ vojín Kefalín ? To znamená pákou vzít lichváře po hlavě abys nemusel platit půjčené peníze i s nákladnými úroky ?

Další odpovědi
Kepler

Když si tak bohatý, tak proč si ještě půjčovat? Do půjček nelez, hrozí dluhová past, ze které se už nevymotáš. Bacha na to!

Dochy

  • Půjčka pro daný účel a podle informací které od Tebe mám se mi jeví jako nerozumná
  • Nárok na půjčku/úvěr neexistuje. Jde o smluvní dvoustranou dohodu. Dohoda je dohodou pokud s ní obě strany dobrovolně souhlasí.
  • „Peněz mám dost“ – pak si nepůjčuj a buď rád
  • Půjčovat si proto abys mohl rozdávat je ten úplně největší nesmysl. Nkomu dáš prachy, ale zpátky už je nedostaneš. Splácet budeš muset bez ohledu na to zda tvá spekulace vyjde a bez ohledu na to že se třeba nečekaně změní Tvá finanční situace (finanční situace se nečekaně mění zásadně k horšímu 😉 )
  • Mělo by smysl si půjčit pokud bys viděl nějakou investiční příležitost s jistou návratností výrazně vyšší než je cena půjčky. Popravdě pokud by banka viděla stejnou příležitost určitě by radši investovala prachy tam než aby půjčovala po tisících nějakému Rokiovi

dubraro

To je otázka, která by tě neměla ani napadnout!
Podvod zvaný „pákový efekt“ mohou beztrestně provádět jen banky.

Dochy

Dubraro: „Podvod zvaný "pákový efekt“ mohou beztrestně provádět jen banky."
a na to jsi přišel jak?

Mc Merkurion

…jestliže máš peněz dost, tak proč žiješ na úkor všech poctivě platících daně ???

Dochy

Promiň, tahle otázka je mimo mísu. Některé dávky jsou nárokové pokud splňuješ nějaká kritéria, máš nárok na dávku. Majetek zpravidla není kritériem (snad jen přídavek v hmotné nouzi apod…)
A „dost peněz“ je dost relativní. Jsou lidé (není to obvyklé při typicky české mentalitě), kteří bez majetku a při minimálním důchodu budou tvrdit že mají peněz dost…

Mc Merkurion

…má je na život, ne na hazardování !!! "přičemž bych splátky platil dávkami, které dostávám od státu. " snad hovoří jasně provokativně !!!

Dochy

Pokud mu k životu stačí méně než je jeho důchod, může zbytek využít na „nadstandard“. Jestli mu radost udělá káva a rakvička se šlehačkou, návštěva divadla, nebo pokus o investování je jeho věc.

To bys také rovnou všem důchodcům mohl zakázat zájezdy, alkohol a cigarety (ne že by se mi zákaz posledních dvou položek nezamlouval…)

Mc Merkurion

… proč házíš všechny důchodce do jednoho pytle ??? …většina důchodců bere důchod za to , co odvedli na daních, co odpracovali … odlišuji dávky od státu, mezi ně bohužel patří i invalidní důchod v jeho případě >>> v životě nepracoval, takže mám důvod se rozčilovat, nebo se může nadávat jen cikánům, že žijou z dávek a invalidních důchodů ???

Dochy

invalidní důchod vyplácí MPSV stejně jako starobní. Já nadávám jen na ty co pracovat mohou a nechtějí. Pokud má někdo zdravotní omezení a kvůli tomu nemůže pracovat, klidně mu ze svých odvodů přispěju. Pokud si z těch pár tisíc měsíčně chce s několika stovkama pohrát, tak ať si pohraje. Pokud se mu podaří ty prachy nějak rozumně a legálně rozmnožit, přeji mu to.

A na důchody neexistují fondy, takže pokud to chceš brát tak přísně, tak současní důchodci nežijí z toho co si odpracovali ale z toho co já v rámci sociálního pojištění odvedu. A nadávat na ně kvůli tomu nebudu.

Mc Merkurion

… ale jestliže má důchod kvůli zdraví a odmítá se léčit, tak je to prostě vyžírka

Dochy

Kdo říká že se odmítá léčit? O tom tu nic nebylo…

A pokud si vybavím alespoň nějaké střípky: Pokud jde o psychofarmaka tak ve většině případů (zvlášť u těch, jejichž stav už byl ohodnocen invalidním důchodem) nezajistí vyléčení, jen s trochou štěstí ulehčí život jak pacientům tak jejich okolí.

Pořád nevidím žádný důvod jim ID upírat a označovat je za vyžírky.

Mc Merkurion

… tak to jsi asi nečetl všechny jeho otázky … já ano … být černej, odsoudili by ho všichni … je zbytečný se o tom přít, každej máme jinej názor …

anonym

rozumím správně tomu že máš peněz dost a přesto si chceš půjčit další abys byl ještě bohatší ? Řekl ti někdo, že půjčené peníze se v plné výši + úroky musí docela brzy vrátit ? A pokud to není brzy jsou úroky ještě o to vyšší ? To je důležité vědět.

anonym

pákový efekt by měl smysl jen kdybys prostředky chtěl investovat do podniku s velmi vysokou návratností, ale ty je chceš uvalit na zajištění příbuzných a charitu … to moc ziskově nezní.

anonym

pokud si tu lidi na dávkách mohou dovolit podporovat charitu a ještě spekulovat na investičním trhu je v tomhle státě něco neskutečně blbě 🙂

Mc Merkurion

… todle říkám furt, maj pravdu …