Bronzový

Jak si dát heslo na svoji WiFi ?

Jak si zabezpečit svoji WiFi heslem na WPA nebo alespoň WEPem ? Sítím moc nerozumím a ještě co znamená IPv4 nebo IPv6 ?
Doplňuji:
No je to v podstatě modem nebo router nebo jak se tomu říká v USB modulu. Jo a vím že WEP není skoro vůbec zabezpečený jen chci aby se tam aspoň nepřipojovali děcka s mobilama

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Na WEP se vykašli, už ani WPA2 není zárukou, že ti data někdo neodposlechne... ;-)
Veškerá nastavení dělej (při konfuguraci routeru) připojený kabelem,píšu jen body ohledně bezpečnosti (takže si - samozřejmě, musíš zvolit i SSID, nekolidující kanál atd.).
1. změň heslo pro konfiguraci routeru (pokud lze, i jméno)
2. omez připojitelná zařízení pomocí MAC adres přes Access Control
3. chceš-li, zvol šifrování WPA2 a silné heslo (tedy nic typu jméno, adresa...)
___
Rozdíly mezi IPv4 a IPv6 se tvé LAN (či WLAN) netýkají (IPv6 nijak nevyužiješ), jde o adresaci v internetu obecně.
Doplňuji:
V USB modulu???
Mno - tak tím se leda k nějaké wifi (WLAN) připojíš - ale na její vytvoření potřebuješ tzv. wifi router, pokud ten nemůžeš konfigurovat, není se o čem bavit!!!
___
BTW - patlat dohromady ..."v podstatě modem nebo router nebo jak se tomu říká v USB modulu"... - můžeš mi, prosím - do Diskuse, upřesnit - o čem se vlastně ´bavíme´ (resp. o čem si asi tak představuješ, že se bavíme) a o čem z toho máš aspoň jakés-takés ponětí???

Další odpovědi:

Bronzový

IPv6 (Internet protocol verze 6) je náhrada stávajícího IPv4. U tohoto protokolu dochází veřejné adresy a IPv6 jich poskytuje nesrovnatelně víc. V domácím prostředí použij IPv4, ušetříš si tím problémy se staršími zařízeními.
Jak zaheslovat wi-fi? Access Point (resp. ta krabička, která wi-fi poskytuje) musí mít nějaký management. Tam, nejspíš v sekci Security, bude nastavení, které hledáš. Když napíšeš, co máš za krabičku, možná dostaneš přesnější radu.
Doplňuji:
V tom případě k tomu bude nějaká aplikace, možná ta samá, ve které se připojuješ.

Pro ostatní: některé 3G modemy mají wi-fi access point a tohle, zdá se, bude ten případ.

Pokročilý

Půjdeš sem tam už všechno nastavíš...
http://192.168.0.1/ dáš to normálně do zadávání web adresy..
Ale možná budeš muset ještě vložit cd které by jste měli dostat k wifi...

Bronzový

heslo si dej jaký chceš, teď už lze lámat i WPA2, takže když chceš bezpečí použij drát

Stříbrný

Vygoogluj si, co je to MAC adresa. Pak obejdi všechna zařízení, která se k wifině budou mít právo připojovat. Zjisti si jejich MAC adresy. (Úmyslně nepíšu jak, protože jinak se zjišťuje v notebooku s Windows 7 a jinak v Samsungu Galaxy.) Otevři si management toho vysílajícího wifi zařízení (router nebo jak je libo), aktivuj filtraci MAC adres a ty zjištěné tam nasypej. To je vše, na ty WPA a WEPy a TKIP+AESy se můžeš vyprdnout, nikdo jiný než majitelé těch zařízení se ti na wifinu nepověsí.

Diskuze k otázce

Bronzový

Tw!st

Pro mowla: já se v sítích vůbec neorientuju proto to napíšu víc laicky, takže mám ten USB modem který se prostě připojuje pro připojení k internetu přes klasický USB port ( vypadá to jako větší flash disk) ale připojil jsem si to k routeru abych měl wifi ( kvůli tabletu a smartphonům v rodině) wifi mi normálně funguje a vpořádku ale chci na ní nastavit alespoň WEP heslo aby mi nebrali rychlost děcka v parku s tabletama nebo tak.

anonym

..."připojil jsem si to k routeru abych měl wifi ( kvůli tabletu a smartphonům v rodině) wifi mi normálně funguje"... - OK - takže router je připojený k modemu, běžná situace. ___ Takže teď - najeď do managementu routeru a udělej to, co jsem psal výše. ___ Pokud je ti ten návod zcela nejasný, napiš typ routeru (bez toho ti nikdo konkrétně neporadí). ;-)

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.