Zlatý

Jak servírka/ číšnice, výčepní pozná kolik piva ze sudu vytočila, když nemá na pípě objemový průtokoměr ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Správný výčepní nemusí koukat na průtokoměr. Po získání praxe, takovému výčepnímu stačí podívat se po lokále, kolik tam má štamgastů. Zná jejich průměrnou spotřebu a celkem přesně tedy odhadne, na jak dlouho naražený sud piva vystačí. Stejným způsobem se dá zjistit, kolik půllitrů piva bylo vytočeno.
Pro laika je docela srozumitelná představa poznačit si každý natočený půllitr na papír a po ukončení směny stav sečíst. Při problémech s personálem jsem takovou praxi nejednou zaznamenala.

Další odpovědi:

Stříbrný

Pokud se při zmněně smněn předávají roztočené sudy zbytek obsahu se určí odvážením zbylého piva třeba na osobní váze.

Zlatý

Podle účtů zákazníků.
Sudy jsou 'cejchované', v každém je ale o něco málo víc.

Zlatý

No pokud nepozná,tak pokud už sud končí,tak i laik pozná podle tlaku.My měli na hospodě tanker,tam to poznat ale nešlo,tam ten průtokoměr byl.

Zlatý

To se váží, zváží plný sud, pak prázdný sud, když je v sudu 100 piv, tak si to rozpočítá. Nesmí zapomenout na obsah trubek, to se napojí na prázdný sud a dočepuje.

Stříbrný

Plně se přikláním k názoru "ocka", beru to podle sebe i když v jiném oboru.Přes dvacet let jsem navážel a vydával obilí lidem a bral do ruky 50ti kilové pytle.Za ty roky jsem už také poznal, jestli pytel má 50 kg nebo ne ať už to bylo nahoru nebo dolů.Spletl jsem se maximálně o tři kila, také nahoru nebo dolů.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Jídlo a vaření

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 841
Zlatý annas 757
Zlatý iceT 494
Zlatý marci1 480
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 414
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.