Mirdas

Jak se zbavit holubů ?

Jak se lze bránit atakům holubům na balkony, kde si hledají hnízda ?
Nechci je opravdu povraždit, jen se jich zbavit aby již nepřiletěli.

Máte návod ?
Doplňuji:
_

Jen doplňuji, že problém s instalací sítě je v tom, že se to týká otevřeného balkonu.

Nejlepší odpověď
anonym

Instaluj si síť – http://site.shop­tet.cz/site-na-balkon-a-lodzie-proti-holubum/proti-holubum-pa-oko-40x40mm--vlakno-1-2-mm-sire-2-72-m-barva-kamene-piskova-58-kc-za-m2
😉
Funguje.
Doplňuji:
…„se to týká otevřeného balkonu“…
Bez střechy či balkonu ´nad´?
Pokud ano, pak bys ze sítě musel vytvořit ´voliéru´ pomocí nějaké lehké konstrukce.
Pokud ne, lze síť kotvit do střechy/balko­nu nad.

Další odpovědi
Akzeret

Příbuzným pomohly obyčejný CDčka na provázkách rozvěsit po balkoně. CDčka se leskly a ptáci se báli. Lítali jim tam i holubi s hrdličkama a do pár minut byl klid. Je to už celkem starý postup ;)
Děti jim tam barvami na sklo nakreslily obrázky, takže to měli i veselé :)

ahold

Znemožni jim usednout.
Nainstaluj bodce na místa, kam přistávají, než se usadí. To vypozoruješ.
Nám se to osvědčilo a během týdne bylo vyřešeno.
Doplňuji:
Koukni tady: http://www.pest-control.cz/pa­ge/ochrana-proti-holubum

Antikorozní bodce se to jmenuje.

Lamalam

Síť (funguje trvale) nabo samolepku se siluetou dravce na okna (funguje dočasně, časem si holubi zvyknou).

mosoj

Buď ta CD. Nebo zkusit ten zvukový odpuzovač. Bude ale vadit i ostatním zvířatům.

Midoc

Nechat si zasklít balkon.
Okna – posadit kočku na parapet.

anonym

Akzeret – to rozvěšení CDček funguje – ale sousedy bych za to ´zabil´ – ´kmitáním´ větrem vysílají prasátka, při ´vhodném´ nasvícení i v noci.