Jak se zbavit alergenů?

Dobrý den, bydlím v domě se zahradou a mám kočky, které pouštím i dovnitř. Teď ke mně přijede na návštěvu na několik dní pár přátel, bohužel všichni jsou na kočky alergičtí.
Kočky do domu za jejich přítomnosti samozřejmě pouštět nebudu, ale bojím se již usazených alergenů. Nezná někdo nějaký trik, jak se alergenů zbavit nebo jak co nejúčinněji předejít alergiím?
Děkuji

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Vysát antialergickým vysavačem, všechno vytřít a utřít vše co kočky očůrali a olízali, vyprat povlečení, ubrysy pokud Vám košla leze po stole, povlaky na gauče,…