Jirka

Jak se vypočítají splátky při změně doby splatnosti?

Dejme tomu, že mám splatit 1 milion Kč.Ve smlouvě mam 5% úrok a dobu splatnosti 10 let. Teď už bych měl splacených 5 let a mohl do dvou let splatit zbytek dluhu. Zmenim si tedy dobu splatnosti na 7 let, tudiz by se mely uroky snizit. Ale jak ted vypocitat, kolik mam doplatit?
Doplňuji:
Nejde o podmínky bank ani nic takoveho. Chci to vedet pouze z matematicke stranky. Logicky matematicky vypocet!

Odpovědi
ReHu

Vše závisí na bance a smlouvě.
Jestli máš třeba fixní úroky a na kolik let, a to jaké ti banka nastaví úroky také závisí na ní. Ty přece nevíš, jakou má ta která banka finanční politiku.

Není to úplně jednoduché, protože první roky se více platí úroky a až později se platí více dluh a úroky méně. Vše záleží na tom, jak je vše nastavené a na smlouvě.

Zašla bych do banky, kde máš půjčku, hypoteční??? a zeptala bych se na podmínky změny smlouvy.
Také je možnost , pokud to smlouva umožňuje, já to tak udělala, změnit banku.
Já měla fixaci na 5 let a pak jsem přešla z Čes.spoř do Volksbanky. Tam mám také fixaci na 5 let, ale trochu jiné podmínky. Ty bys to třeba mohl mít na 7 let.

A ty myslíš, že budeš mít u stejné banky stejnou výši úroků, pokud chceš změnit nyní dobu placení?
Nemyslím si, že to záleží jen a pouze na matematice.

Logicky, když ty chceš něco změnit, tak asi také změní podmínky banka. Těžko zůstanou stejné jako před 5 lety.

A také mi není jasné. když máš dobu splatnosti 10 let, platíš 5 let, jak bys chtěl zbytek zaplatit během 2 let.

Proto píšu, že vše závisí na smlouvě.

astrolog

Jestli zní dotaz kolik máš doplatit tak odpověď je: záleží na podmínkách které máš ve smlouvě tedy A) doba fixace na kterou máš teď aktuálně uzavřenou smlouvu B)možná máš vložení určité nebo celé částky bez sankce.
Po vložení mimořádné splátky se ti změní buď doba splácení nebo výše pravidelné splátky.
Není to tak složité a polopaticky ti to vysvětlí u každé hypo…