zzzzz

Jak se ve Vistě zapne pravopis?

Umřelo mi PC:-(( a musela jsem do něj nahrát Visty, jiný Windows nemám, ale vůbec mi nefunguje podtrhávání chyb:-(((

Jsem jen uživatelka PC, ne odborník, proto prosím o podrobný návod:-)) Tak abych to pochopila i já:-)))

Děkuji předem:-)

Nejlepší odpověď
setapouch

Kontrola pravopisu není funkce Windows, ale jednotlivých aplikací. Umí to kancelářské balíky, některé prohlížeče… Takže kde to chceš nastavit?

zzzzz

Já jsem fakt blonďatá, já vím:-))) Kdyby jste viděli, jak jsem si zavirovala PC, tak by jste mě navrhli na zbavení svépravnoosti:-DDD

Děda Louda

Lepší návrh ve tvém případě je odstranění pravopisu.

setapouch

Zameť si před vlastním prahem a nenuť druhé podívat se na tvé příspěvky. Věřím, že by se také leccos našlo.

setapouch

Mimochodem, měla by sis udělat dva účty – jeden standardní uživatelský a jeden s oprávněním správce. Ten první používaty na běžnou práci a ten druhý jen na instalace a činnosti, kde jsou práva nutná.
Snižuje se tím pravděpodobnost zavirování a u spousty (ne každého) malwaru stačí k jeho odstranění smazání profilu a jeho nové vytvoření přihlášením do počítače.

zzzzz

Cože??? Ještě jednou a prosím česky:-))) Už jsem ti říkala, že jsem blonďatá? Tomuhle fakt nerozumím, ale Visty jsou hnus, zítra najdu XP a nahraju tam raději to:-((( Mi nehraje ani video nefunguje nic:-((( Ale dík za rady:-)

setapouch

Jestli nemáš přístup na Net i z jiného počítače, stáhni si včas ovladače alespoň pro síťovku. To není taška! :D

S těmi účty je to tak, že v XP první vytvořený účet má oprávnění Administratora, druhá nejvyšší oprávnění v počítači (vyšší má už jen System). Takže pak vytvoříš ještě jeden účet a ten bude jen členem skupiny Users… Ale to můžeme probrat později, po instalaci.

A XP už nejsou podporované, pro většinu domácích uživatelů to není rozdíl, ale měla bys to vědět.

setapouch

Nesmysl. Kdo by ti asi chtěl dělat opatrovínka? :D

zzzzz

😁

zzzzz

Třeba tady, nemůžu psát veřejně bez kontroly:-))) Pomůže když si nainstaluju třeba word 2007?

setapouch

Internet Explorer 11: Nástroje – Spravovat doplňky – Povolit opravy pravopisu. Alespoň myslím.

zzzzz

explorer mám 6:-(( neumím dát novější, nevím kde ho najdu:-((

setapouch

Na Vistách IE 11 nepojede, jen IE 9. Pardon. http://window­s.microsoft.com/cs-cz/internet-explorer/ie-9-worldwide-languages
Z hlavy nevím, jestli má kontrolu pravopisu.

zzzzz

píše: není kommpatibilní:-((

setapouch

Asi bych použil Firefox nebo i ten chromej prohlížeč od Googlu. Ty by nainstalovat měly jít a měla by fungovat kontrola.

setapouch

Firefox – https://www.mo­zilla.org/en-US/firefox/new/

setapouch

Slovník: https://addon­s.mozilla.org/cs/fi­refox/language-tools/

zzzzz

a to mám stáhnout oba dva i firefox i slovník a jen to stáhnu? ono se to uloží samo a i spustí???

setapouch

Klikneš na https://downlo­ad.mozilla.or­g/?product=fi­refox-32.0-SSL&os=win&lang=cs (český firefox pro Windows) dáš uložit na Plochu. Pak na to poklepeš a necháš se vést průvodcem. Slovník stáhneš a nainstaluješ zvlášť. To zatím nevím jak :)

setapouch

Slovník stáhneš z https://addon­s.mozilla.org/cs/fi­refox/addon/czech-spell-checking-dictionar/ a můžeš přidat i slovník bez diakrtků – https://addon­s.mozilla.org/fi­refox/addon/czech-spell-checking-without-d/

Ideální bude oba slovníky stáhnout z firefoxu, to se samo rovnou nainstaluje.

zzzzz

Ty visty mám originální CD koupené.

setapouch

Zvaž nákup upgradu na Windows 7 nebo 8 (resp. 8.1). Visty byl omyl, Microsoft na tom zkoušel věci, které později dotáhl do konce a vydal jako Windows 7.

jpau

Postupem času se Vista bude chtít aktualizovat – hodně aktualizovat, třeba stovky balíků. No a jeden z těch balíků je nějaké novější IE (nevím jestli 11 ale třeba 10, ten postup bude stejný)- Tzn. nejjednodušší bude aktualizovat a udělá se to „samo“. Pokud jsi nedočkavá, tak to omrkni tady: http://window­s.microsoft.com/cs-cz/internet-explorer/download-ie

zzzzz

Děkuji:-)) když dám stáhnout, tak vyskočí tabulka a v ní mám dát spustit nebo uložit???

setapouch

A vždycky bys měla dát uložit, ať si antivir může daný soubor zkontrolovat.

setapouch

IE11 nepůjde na Visty nainstalovat.

jpau

Spustit → Další (Povolit) → Další (Povolit) → … → Dokončit → viz setapouch 2 post.