wendyX

Jak se vám zamlouvá náš nový ‚pro-čínský freundschaft‘?

Myslíte, že je to krok správným směrem? A pokud se (časem) ukáže, že šlo o další ‚slepou uličku‘- nebude to ve finále pro nás všechny jen další drahý experiment bez kýženého efektu? Děkuji za názory.

Nejlepší odpověď
da ny

Je zajímavé, že podobné otázky Kanada nebo USA již léta neřeší 🙂 80% zboží v těchto zemích pochází z Číny.
To, že anglická královna se projíždí v kočáře s čínským premiérem nikoho v GB nepobuřuje…
Čína je obrovská země, kde se snadno „ztratí“ veškeré zboží dodávané ze zemí EU a kam se dařilo „udat“ zboží i našim firmám/podnikům. Proč se opět na tento trh nevrátit?
EU a USA toho od nás mnoho nebere, snaží se sem „nacpat“/udat své výrobky/produkty. Nemá velký zájem ty naše kupovat.....
Díky jednomu z našich významných politiků jsme v Číně přišli o odbyt zboží česých firem (např. Zetor, Tatra, Liaz a další). Uvolněné místo na čínském trhu okamžitě „obsadili“ Francouzi, Italové, Němci atp.
Není tedy ani co řešit a proč vidět neustále rudě…

Další odpovědi
lexx

ČR je předlužená katastrofálně, nesplatitelné, tož cizí pohledávky odkoupí Čína a z Pepanů nadělá levné, kvalifikované otroky do svých robotáren. Tak to bude, vzpomenete. Na sekeru nelze žít věčně…

Mc Merkurion

…může mi někdo přeložit vo co de?