Jak se správně rozjet jak začátečník v autě?

Zdravím, mám takové dilema. Včera jsem měl druhou jízdu v autoškole a hodněkrát mi to při rozjezdu poskočilo dopředu a následně chcíplo. Instruktor byl ze mě docela na větvi, tak mám z toho docela špatný pocit. To co mi v první jízdě nešlo už relativně v pohodě zvládám, teď mě trápí jen ty rozjezdy.
Instruktor mi říkal, že si mám první nastavit otáčky alespoň 1500, ale v tom stresu a provozu člověk neví co první, tak bych chtěl od někoho z vás poradit, jak by to mělo jít zhruba za sebou. Jezdím v novém Oplu Corsa nějak 1.2 a příjde mi to na hodně živý auto.

Díky moc za rady a tipy.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Jde o spolupráci nohou a sluchu.Pokud uslyšíš,že je auto při přidání plynu (levá noha-"sláma",pravá noha -brzda-"seno") "chtivé,tak se pokus rozjet.U nás bylo nejhorší rozjíždění v kopci.A co takhle automat.?..:D

Další odpovědi:

Zlatý

Instruktor má pravdu. Nastav si otáčky polohou plynového pedálu a víc se o něj nestarej. Potom se soustřeď na pomalé a plynulé pouštění spojkového pedálu. Dnešní auta se v pohodě rozjedou. Teprve až to dostaneš do krve se pak soustředíš na souhru plynu se spojkou. K čemuž budeš muset dospět, jinak buděš mít potíže s rozjezdy do kopce!

Zlatý

Až se ti trochu pohne auto, tak zastav pohyb nohy na spojce - nech ji trochu "klouznout". A když se auto rozjede, tak pomalu spojkový pedál pojštěj dál a potom z něho sundej nohu. Vše to che čas - není to nic strášného. Naučí se to i muži, ženy které od dětství šijí na šicím stroji to mají skoro v krvi.

Stříbrný

otáčky tan na 1200-1600,zařadit 1 a pomalu pouštět spojku s ostupným přidáváním plynu a a násleným zařením stupnňů 2,3 ,4.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 574
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 233
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.