jak se skenuje

Dobrý den,mám multifunkční tiskárnu Canon MP 210.Dostala jsem za úkol skenovat dokumenty a poslat emailem.Prosím poraďte mi, jak se to dělá? Děkuji.

Odpovědi
panenka

já ti můžu poradit jak to dělám já.dám do tiskárny papír napsaný nebo obrázek který chci naskenovat.pak zmáčknu normalně zda to chci na černobílo nebo na barevno pak se mi v počítači ukáže že se můj dokument skenuje objeví se mi pak tabulka zda ji chci ulůožit,poslat jako soubor,pak se podívám na naskenovaný dokument bud dám upravit nebo uložit nebo vytisknout když dám uložit uloží se mi do složky a pak si to jen vyhledám a přepošlu.ke každé tiskárně a skenování musíš mít návod

fortin

Nebo to jde taky ještě programem Malování, (mspaint). Když je skener zapnutý, Spusťte Malování, položku Soubor a tam se ukáže Skener nebo fotoaparát…

silverf

otázkou je do jakého formátu dokumenty scanovat – 3 základní možnosti – obrázek poukud možno jpg, pdf (pro odeslání emailem asi optimální), doc (docx) s využítím OCR (převod dokumentu do upravitelné podoby). Každá multifunkce dnes už má softík, který vede uživatele výše uvedenými možnostmi popř spec. tlačíka pro usnadnění. SW hledej v nabídce start a dále canon něco by tam mělo být popř na liště dole vpravo vedle hodin ikona

Pisatel

Pokud hledáte konkrétní postup, tak je nejlepší si najít manuál k dané tiskárně: https://www.navod-k-obsluze.cz/tiskarna-pixma-canon-mp210-79951-navod
Pokud ani nevíte, jak skenovat a co případně obecně nastavit, může se hodit i obecnější návod: https://www.pre­mocz.eu/jak-skenovat-do-pc