zjentek

Jak se nazývá ukazatel značící místo, na kterém má počítač reagovat na vypsání znaku či stisk tlačítka počítačové myši?

Jak se správně nazývá svislá čárka, která na monitoru zůstane blikat v místě, kde jste předtím klikli myší? 😉😉🥱

Odpovědi
Ametyst

Kurzor asi.

Dochy

Pro mně je to kurzor. Kurzor to byl i v době, kdy běžní uživatelé ani netušili, že by nějaká myš mohla být dobrá k něčemu jinému, než aby s… lidem do potravin.

Pro mně je to kurzor a kurzor (myši).

zjentek

Ametystík, korzor je to, čím do určenýho místa jedeš, než tam klikneš a rozblikáš tu čátečku! 😃😃…S korzorem si z místa odjedeš kdy chceš 🥱