sesednizkola

Jak se meni situace pro dluznika v insolvenci – zmena z splaceni splatkovym kalendarem na konkurz?

Z duvodu napriklad nesplaceni splatek a porusovani tak podminek oddlizeni. Co se pro dluznika zmeni? Dejme tomu, ze bude pro zadny majetek prohlasen nepatrny konkurz. Zasypou opet dluznika telefony exekutoru a vymahacich spolecnosti? Hlavne prosim nepiste, ze konkurz je prodani majetku dluznika.

Chci vedet :
Jak se meni situace pro dluznika v insolvenci – zmena z splaceni splatkovym kalendarem na konkurz?

Co je na tom nejasneho?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Pokud jsem dobře pochopil, tak pokud jsi v insolvenci a porušíš podmínky – tedy splátka stanovené insolvenčním soudem, insolvenční soud oddlužení zruší a ty jsi tam, kde jsi byl na začátku insolvence – tedy opět telefony vymáhacích agentur, exekutoři atd.

Další odpovědi
Drap

Netuším, co chceš vlastně vědět

Hlada

S prohlášením konkurzu se ruší režim oddlužení (možnost splacení 30% dluhů). Dlužníkovi se zpeněží veškerý majetek (neplatí ustanovení o nezabavitelné částce). Neuspokojené pohledávky nezanikají. Následné exekuce na příjem mohou trvat 10 let.