Kazatel

Jak se dříve vedly, před érou dnešních počítačů, záznamy o vkladech a výběrech v bankách?

Nejlepší odpověď
Emefej

V účetních knihách.

Další odpovědi
Arne1

Na kartách a ve vkladních knížkách. Na každý účet byla v bance karta na kterou úředník vaše vklady a výběry zapisoval.

led

Na stélach (Malá Azia) vyryté do kameňa v hieroglyfoch, v kipu (uzlíkové písmo v Andách), ale hlavne na papyrusoch, pergamene a na papieri.

paul1

Většinou na vkladních knížkách, některé byly i výherní.

Dochy

Papír. A nějaké informace o účtech se uklásali na mikrofiších.
Pamatuju, že naši mívali sporožirový účet – jakýsi předchůdce běžného účtu v osmdesátých a devadesátých letech. Pro nějaké operace ukázali na pobočce spořitelny průkazní kartičku a pracovnice v bance šla hledat na čtečce jestli údaje souhlasí…

carlos john

Příspěvek smazán administrátorem.

carlos john

Stal jsem se obětí podvodu, ale když jsem viděl příspěvek o půjčce o tom, jak žena se třemi dětmi získala půjčku z nabídky půjčky Mr. Christ Harmony, byl jsem zdrcen. Právě jsem dostal svou půjčku schválenou 5. září 2023 a půjčku jsem obdržel 6. září 2023. Pokud jste ve finanční krizi, neváhejte kontaktovat tohoto soukromého věřitele, který poskytuje půjčku s 2% úrokovou sazbou po celém světě . Získejte svou legitimní půjčku v nabídce půjčky Mr. Christ a přestaňte ztrácet čas s falešnými věřiteli. Kontaktujte nyní e-mailem: {christharmony­loanfund@gmail­.com}

carlos john

Příspěvek smazán administrátorem.

carlos john

Stal jsem se obětí podvodu, ale když jsem viděl příspěvek o půjčce o tom, jak žena se třemi dětmi získala půjčku z nabídky půjčky Mr. Christ Harmony, byl jsem zdrcen. Právě jsem dostal svou půjčku schválenou 5. září 2023 a půjčku jsem obdržel 6. září 2023. Pokud jste ve finanční krizi, neváhejte kontaktovat tohoto soukromého věřitele, který poskytuje půjčku s 2% úrokovou sazbou po celém světě . Získejte svou legitimní půjčku v nabídce půjčky Mr. Christ a přestaňte ztrácet čas s falešnými věřiteli. Kontaktujte nyní e-mailem: {christharmony­loanfund@gmail­.com}

carlos john

Stal jsem se obětí podvodu, ale když jsem viděl příspěvek o půjčce o tom, jak žena se třemi dětmi získala půjčku z nabídky půjčky Mr. Christ Harmony, byl jsem zdrcen. Právě jsem dostal svou půjčku schválenou 5. září 2023 a půjčku jsem obdržel 6. září 2023. Pokud jste ve finanční krizi, neváhejte kontaktovat tohoto soukromého věřitele, který poskytuje půjčku s 2% úrokovou sazbou po celém světě . Získejte svou legitimní půjčku v nabídce půjčky Mr. Christ a přestaňte ztrácet čas s falešnými věřiteli. Kontaktujte nyní e-mailem: {christharmony­loanfund@gmail­.com}

led

Dnes, aj keď to všetko spracováva počítač, nakoniec výsledky aj tak končia na papieri.

Pepa25

led: proč by měly končit na papíru? Od záznamu o operaci v účetním systému banky přes zobrazení v elektronickém bankovnictví klienta, elektronický výpis, až po elektronický výkaz banky a její výroční zprávu: nikde žádný papír. Není potřeba.

led

Pepa25, pretože papier nechytí počítačový vírus… psst! ale mladým to nehovorte, lebo vás zaradia medzi predpočítačových dynosaurov 🙂

Pepa25

led: o počítačových virech a jak se jim bnaky brání vím s dovolením víc než vy. Také o tom, že výsledky NEKONĆÍ na papíru. Je to jen váš názor, zjevně ničím nepotvrzený (pokud si vy tisknete bankovní výpis, tak to o obecné realitě nic nevypovídá).

led

Pepa25, nepodceňujte iných a nepreceňujte seba.

Pepa25

led: výsledky prostě nekončí na papíru – ale vy neuznáte, že jste řekla hloupost. Jako obvykle 😉

Dochy

Papír snadno shoří, vyleje se na něj kafe, …
Data se bez problémů během chvilky zašifrují a rozešlou na 3 různé servery, aby i v případě nějakého velkého průšvihu alespoň jedna kopie zůstala neporušená…

(a pak někdo ztratí ten jediný klíč k nim 😉 )

led

Dochy, to v zátvorke mi čosi pripomína 😁 😁 😁