FlAsh_7

Jak rozložit akciové portfolio?

respektive do jakých odvětví, sektorů apod.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Obecně diverzifikovat minimálně ve vztahu k konzervativnější versus progresivní odvětví. Co přesně tam spadá je může časem měnit, ale konyervativní je třeba farmacie, tabák, potravinářství – to v krizi moc nepadá. Naopak progresivní jsou obory, kde vzniká hodně start-upů a IPO (ale také jich dost krachuje) – typicky IT, obnovitelné zdroje, nová ekonomika. Někde mezi je tradiční průmysl, kapitola sama pro sebe jsou finanční instituce. Takže odvětvově diverzifikované portfólio je např. Facebook-Siemens-Komeční banka a.s.-Philip Morris International. Odvětvová diverzifikace se dá také řešit pomocí investování do inxexů.

Další odpovědi
Drap

Co nejlépe, tak aby vydělávali. Pokud by znal někdo takový recept, tak by ho jistě neprozradil.

dudu

Recept zaručující zbohatnutí neexistuje. Obecně se doporučuje, aby prvá investice do akcií činila alespoň stotisíc a byla rozložena do tří lukrativních titulů. Větší nákupy pak dělit v čase na několika dávek.