plebs

Jak řeší Slovenská vláda nebezpečné dezinformátory?

Na Slovensku je okolo 45% občanů kteří nevěří pravdě o Ukrajině a jsou proruský trollové ještě že v ČR je těch co zpochybňují informace z médií a Bruselu jenom 10–15%.

Odpovědi
Pepa25

Nijak, jak by mohla? Větší podíl lidí věřícím bludům než v ČR se samozřejmě projevuje nejen na internetu, ale třeba také tím, že týpek jde zabít premiéra a když mu to nevyjde, tak vystřílí gay klub …

led

Povyšuje ich do vyšších funkcií.
Kto je to vlastne dezinformátor?
Je to ten, kto hlása súhlasne s vládou, alebo ten, kto hlása nesúhlasne s vládou?
Je to ten, kto zakryje si oči a uši a tvrdí že len bez médií je človek blažený, alebo je to ten, kto využíva svoj rozum a nad získanými informáciami najprv premýšľa až potom vyriekne svoje rozhodnutie, alebo je to ten, kto pasívne hltá dostupné informácie a bez premýšľania ich šíri ďalej?
Kto je to teda ten dezinformátor?

Filip84

Nerozumím pojmu „dezinformátor“.

Já, ze zásady, nikomu nevěřím.

Zajímají mne fakta. Co nelze ověřit, není factum.

Zajímá mne objektivní materiální pravda. Pokud objektivní materiální pravdu nemohu ustanovit, žádné informace mne „nezajímají“.

Problém buďto má řešení, a pak je třeba aplikovat řešení, starosti nepomohou. Nebo problém nemá řešení, a pak starosti také nepomohou. Buď jak buď, starosti nepomohou.

Jinými slovy: pokud někdo uvede informaci A, a pak uvede, někdo jiný, informaci B, jestliže nelze ověřit, je-li objektivně materiálně pravdivá skutečnost A, nebo B, nezajímá mne ani skutečnost A, ani skutečnost B.

Nejsem ochotný člověk. To znamená, nehledám důvody, ku příkladu, proč se neočkovat proti té chorobě, leč hledám důvody, proč se očkovat proti té chorobě. Necítím bytostnou potřebu někomu vysvětlovat, z jakého důvodu jsem se rozhodl neočkovat se proti té chorobě. Pro něj je relevantní to, že jsem se tak rozhodl, protože je moje právo se tak rozhodnout, a že rozhodnutí je konečné.

Stejně tak nehledám důvody, proč nepomáhat Ukrajině, RF, nebo komukoli jinému, ale hledám důvody, proč, a hlavně jak, pomáhat Ukrajině, RF, nebo komukoli jinému. Ovšem v mé, osobní, rovině, protože já jsem odpovědný pouze a jen sám za sebe. Co budou dělat ostatní změnit nemohu, a ani nechci, protože oni jsou odpovědní, zase, sami za sebe, a já nechci do jejich „osudu“ zasahovat, jen ať si ho, pěkně, pohnojí sami! 🙂

Já nevím, jaké jsou „informace z médií a Bruselu“, protože televisor nemám, žádné zprávy, prakticky, nečtu, rozhlas taky nemám. A žiju, docela spokojeně. Stejně, ať už je na Ukrajině cokoli, já to nezměním. Je, proto, zcela redundantní zjišťovat si o tom nějaké informace a zabývat se tím. Starosti nepomohou.

Samozřejmě, že o tom nějaká fakta mám, ale je jich málo na to, abych viděl celek holisticky. I kdybych viděl celek holisticky, na mém životě se nic nezmění. Proto, je to dokonale nepodstatné. 🙂

Filip84

A, mimochodem, svět byl vždy rozdělen na ty, co vládnou, na ty, co pracují, a na ty, co se modlí. Je tomu tak i dnes s tím rozdílem, že ti, co chodí k volbám, žijí v illusi, že vládnou! 🙂

Pepa25

Filip84: kdo je to dezinformátor? Tak si místo slova dezinformace dosaďte třeba fáma. Už chápete? A proč je to problém je pěkně vidět třeba tady: https://www.bbc­.com/news/wor­ld-us-canada-63435554