nyjono

Jak připravujete čaj v rychlovarné konvici se sítkem?

Pokud se má čaj zalít horkou vodou.
Nebo přivedete vodu na požadovanou teplotu a nasypete do sítka čaj?
Plave na hladině nebo po chvíli klesne a vyluhuje se?

Rádi bychom k Vánocům koupili tuto rychlovarku.

https://www.sen­cor.cz/chytra-rychlovarna-konvice/swk-1080ss

Díky.

Doplňuji, proč tedy konvice má sítko na čaj?
A zjentku, vím a chápu, že různé čaJe potřebují různé teploty vody

Nejlepší odpověď
Kepler

V konvici bych ten čaj nedělal, ta by brzy vypadala… V konvici bych jen uvařil vodu a čaj nechat louhovat nejlépe v keramické nádobě. Ta se dobře myje.

Další odpovědi
zjentek

To abys měl doma tři konvice. Na vodu, na čaj a na svařák. (;

Nahřej hrnek, vodu svař v konvici a čaj zalij až v tom nahřátým hrnku a voda musí mít teplotu podle druhu čaje. U černýho asi ať vaří a u jinak barevnejch ať nevaří, to si najdi na netu jak na kterej, je jich totiž pokokot.

Dochy

První co mě napadlo bylo souhlasit s Keplerem (a to jsem ještě neviděl jeho odpověď) Ale vnitřek té skleněné by měl jít umýt. I když s extra konvicí by to bylo jednodušší.
Samozřejmě dělat to v některé z těch plastových se spirálou topného tělesa uvnitř nádoby by byla blbost.

da ny

Rychlovarná konvice primárně není určena, pro přípravu čaje!!! Ani ty ze skla….
Je vhodná na ohřev vody k další přípravě tekutin, potravin, které se zalévají vařící (horkou) vodou.
Sítka měly a mají od počátku, téměř všechny varné/rychlovarné konvice (plast, kov, sklo, spirálové, bez spirály). Slouží k zachycení drobných „nečistot“, usazenin, minerálů, napištěných(na­litých do konvice. Z vodovodního řádu, studny apod.
Ze stejného důvodu mají sítka (u přívodu vody) některé pračky, ramena vodovodních baterií aj.
K přípravě čaje použijte hrnek, porcelánovou konvici, ze skla, keramiky, do které čaj zalijete vodou, ohřátou v rychlovarné konvici.

led

Kanvica so sitkom Vám ušetrí množstvo práce a času tým, že nápoj pripravíte rovno v kanvici. Po uvarení vody na požadovanú teplotu stačí do sitka len nasypať čaj alebo kávu. Nemusíte tak špiniť ďalšie riady, stačí Vám iba kanvica a hrnček.

Ale…
Sú oblasti, kde je zvykom už pred varením čierneho čaju všetko spolu zmiešať, zaliať vodou a túto zmes dať variť. Po dosiahnutí bodu varu sa ukonči varenie a chvíľku nechá vylúhovať a až potom nalieva do malých hrnčekov. Pozor, takto robený čaj je silnejší než káva.

nyjono

Da ny, sítko válcového tvaru uprostřed konvice zcela jistě neslouží k zachycení úlomků vodního kamene.

da ny

To určitě ne ;D Takovou rychlovarnou kon vici nemám. Ani nechci. Čaj připravuji v porcelánové nebo skleněné konvici

Dochy

Ale ona je skleněná 😉

Dochy

da ny: Nepodíval ses na ten dokaz, viď? Také to bylo první co mně napadlo. To sítko mají ale ty levné plastové konvice, kde de může usazovat vodní kámen na spirále a pak odpadávat. Tahle skleněná konvice má opravdu vestavěné sítko na čaj. Přesto – nejsem si jsit, zda bych to využil. Přeci jen z čaje zůstávají usazeniny, ne že by něčemu nějak extra vadili, ale přeci jen… Buď budu tu konvici pravidelně mýt a to se mi u el spotřebiče moc nechce, nebo se budu muset smířit s tím, že se mi do pití odloupne něco co se třeba rok usazovala na stěně nádoby ☹ mno a to už se mi vůbec nechce 😉

da ny

Pravda ;) nepodívala.
Souhlasím. Já bych ji při mytí určitě zničila (namočila).

led

Opatrne dávkovať lístočky čaju na sparenie. Silný čierny čaj dokáže spôsobiť väčšiu nespavosť, než káva v rovnakom množstve
Tie farebné čaje si nepomýľte s vodou po namočených ponožkách…

zjentek

Ok, není vůbec zač.