Zlatý

Jak převést TXT s nahečmanejma slovama na normální TXT?

Mám tu TXT soubor, kterej když otevřu (přes F4), tak obsah je v takovým stylu, že jednotlivý slova jsou od sebe oddělený takovýma čtverečkama a na každým řádku je těch slov nahečmanejch asi 150, ale když to otevřu přes F3, tak je každý slovo normálně na jednom řádku, a takhle přesně já potřebuju aby to bylo (aby pokud soubor otevřu přes F4, bylo každé slovo na jiném řádku). Jde to nějak jednoduše převést?

PS: Zatím jsem to dělal tak, že jsem to otevřel přes F3, pak to zkopíroval, vložil do excelu, znovu zkopíroval a vložil zpátky do textovýho soboru. Takhle to normálně jde, ale je to moc zdlouhavý, navíc excel má limit jenom nějakejch 65.000 řádků, což je špatný...

Odpovědi:

Bronzový

I když bude možná moje odpověď pro někoho pobuřující, stejně to zkusím.

Otevři si text v MS Word, stiskni alt+F11. V horní liště vyber Insert -> Module. V levo by se ti měl objevit takový strom a u něj ikonka čehosi, co vypadá jako "pavouk". To rozklikni a zkopíruj tam text níže.

sub makro1()
For Each rng_story In ActiveDocument.StoryRanges
With rng_story.Find
.text = "SEM ZADEJ CO BUDEŠ NAHRAZOVAT"
.Replacement.text = Chr(13)
.Wrap = wdFindContinue
.Execute Replace:=wdReplaceAll
End With
Next rng_story
end sub

Namísto SEM ZADEJ CO BUDEŠ NAHRAZOVAT ty znaky, co ti oddělují jednotlivá slova (kostičky mohou být kvůli kódování problematické, proto bych napřed pomocí Ctrl+F nahradil kostičky např. za #^# a kódem zpracoval tento řetězec).
Ctrl+S, zavři okno, přejdi zpět do Wordu.

Nyní Alt+F8, vyber makro1, dej spustit a mělo by ti to odřátkovat jednotlivé položky. V podstatě to nedělá nic jiného, než že to projde celý text a vybraný řetězec to nahradí ascii 13, tzn. to vyrobí odřádkování. Takže pokud máš něčím oddělená jednotlivá slova, tak to tam místo něčeho vloží return - výsledkem by mělo být to, že každé slovo bude na jiném řádku.

Have fun!

Diskuze k otázce

Zlatý

bolak

Tak dobrý, už nemusíte odpovídat, už jsem to vyřešil. Stačilo otevřít ve Wordpadu a opět uložit, to bych ani nevěřil, že to jde takhle jednoduše :)

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.