Melounek6

Jak přesvědčit babičku, aby se poutala v autě?

Dobrý den, moje babička se většinou odmítá poutat v autě – jen pokud nejedeme po dálnici. Většinou si dá pás pod sebe a tvrdí, že jsme stejně kousek od domu. Několikrát jsme jí vysvětlovali, že tím ohrožuje nejen sebe, ale i řidiče před ní. Neznáte někdo nějaký poučný dokument nebo film, který bych jí mohla pustit aby dostala trochu rozum? Bojím se že se její tvrdohlavost stane pro ni osudnou.

Nejlepší odpověď
marci1

Poutat se musí, jinak nepojede nikam. 🙂
Jak může nepřipoutaný spolujezdec dopadnout: https://www.zkou­knito.cz/vide­o_178679_neig­norujte-bezpecnostni-pasy
40 let staré instruktážní video, stále poplatné:
https://www.y­outube.com/wat­ch?time_conti­nue=287&v=eEn­mysbVqBg

Další odpovědi
led

Jednoducho,
my starší sme už raz takí, v časoch, keď ešte jazdili kočiare ťahané koňmi, alebo na rebrinákoch, sme takéto vymoženosti nepotrebovali.
Jednoducho nenaštartujte motor, pokiaľ si nezapne bezpečnostný pás. Určite si pritom vypočujete reči, nehádajte sa, ale v otázke bezpečnosti buďte tvrdohlavý a neustupný.

tatanka

Jestli máte známého policistu tak ať Vás až pojedete s babičkou odlapí a napaří jí pokutu, příště si to rozmyslí. Ta pokuta za zachráněné zdraví nebo i život stojí.

elkon

To je snadné, nepřipoutá se, nikam nepojede.

cukrar

Jednoduché,
já naložím lidi a musí se upoutat. Pokud nechtějí, nikam nejedou.

anonym

Dokud nejsou všichni připoutáni odmítnou nastartovat motor s tím že to nejde (počítač to nedovolí) … prostě se k tomu postav rezolutně, ty jsi řidič, takže dokud nejsou všichni připoutáni prostě nejedeš nikam.

marci1

Druhý odkaz mi nejede od začátku. Klikněte na začátek.