Avatar uživatele
Melounek6

Jak přesvědčit babičku, aby se poutala v autě?

Dobrý den, moje babička se většinou odmítá poutat v autě – jen pokud nejedeme po dálnici. Většinou si dá pás pod sebe a tvrdí, že jsme stejně kousek od domu. Několikrát jsme jí vysvětlovali, že tím ohrožuje nejen sebe, ale i řidiče před ní. Neznáte někdo nějaký poučný dokument nebo film, který bych jí mohla pustit aby dostala trochu rozum? Bojím se že se její tvrdohlavost stane pro ni osudnou.

Upravil/a: annas

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? marci1, Michala11 před 1817 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Poutat se musí, jinak nepojede nikam. 🙂
Jak může nepřipoutaný spolujezdec dopadnout: https://www.zkou­knito.cz/vide­o_178679_neig­norujte-bezpecnostni-pasy
40 let staré instruktážní video, stále poplatné:
https://www.y­outube.com/wat­ch?time_conti­nue=287&v=eEn­mysbVqBg

Upravil/a: marci1

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Jednoducho,
my starší sme už raz takí, v časoch, keď ešte jazdili kočiare ťahané koňmi, alebo na rebrinákoch, sme takéto vymoženosti nepotrebovali.
Jednoducho nenaštartujte motor, pokiaľ si nezapne bezpečnostný pás. Určite si pritom vypočujete reči, nehádajte sa, ale v otázke bezpečnosti buďte tvrdohlavý a neustupný.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
tatanka

Jestli máte známého policistu tak ať Vás až pojedete s babičkou odlapí a napaří jí pokutu, příště si to rozmyslí. Ta pokuta za zachráněné zdraví nebo i život stojí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

To je snadné, nepřipoutá se, nikam nepojede.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Jednoduché,
já naložím lidi a musí se upoutat. Pokud nechtějí, nikam nejedou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Dokud nejsou všichni připoutáni odmítnou nastartovat motor s tím že to nejde (počítač to nedovolí) … prostě se k tomu postav rezolutně, ty jsi řidič, takže dokud nejsou všichni připoutáni prostě nejedeš nikam.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
marci1

Druhý odkaz mi nejede od začátku. Klikněte na začátek.

před 1817 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava