ladaI

Jak pracují bezdrátové klávesnice a myši?

Při zakoupení nové klávesnice a použití původní myši budou tyto spolupracovat?

Odpovědi
Pepa25

Buď na bázi USB přijímače (kolík stále zastrčený do USB PC nebo NTB) nebo na bázi Bluetooth.
Připojuje se zvlášť každé zařízení, takže samozřejmě je možné vyměnit jen myš nebo klávesnici.

Dochy

To si musíš zkontrolovat předem. U levnějších zařízení má každé svůj dongl. Tam zpravidla pouze dokážou koexistovat vedle sebe. Některá se připojují přes BT. Tam by pak snad neměl bý problém. Někteří výrobci mají svůj systém (např. logitech se systémem unifying) – tam je třeba zkontrolovat kompatibilitu.

Např. u „unifying“ je možné různá komaptibilní zařízení spárovat s jedním přijímačem (klidně můžeš mít u jednoho pc na jednom přijímači snad i několik klávesnic a několik myší). Bacha, standardně dostaneš kompletní krabici (myš, klávesnici, nebo set myši s klávesnicí) včetně přijímače, se kterm je vše v krabici spárováno. Pro přepárování k jinému přijímači musíš použít aplikaci, která e zřejmě jen pro Windows. Nicméně po spárování můžeš Tebou vytvořený set (přijímač a s ním spárované periferie) klidně používat v jakémkoli počítači (např. i s linuxem) a budou se tvářit jako standardní USB myši/klávesnice.

Themeansar

Zkoušel jsem bezdrátové klávesnice a myši, a rychle jsem se zase vrátil ke klasice, v jednoduchosti je dokonalost.

elkon

Proč by měly spolupracovat, každý kus se připojuje zvlášť. Ale kabel je kabel.

Exp101

Bezdrátové klávesnice a myši pracují na principu přenosu dat bezdrátovými technologiemi, jako je Bluetooth nebo nějaký firemní RF protokol. Tyto zařízení generují signály, které jsou přijímány přijímačem připojeným k vašemu počítači.

Pokud jde o spolupráci nové klávesnice s existující myší, pokud obě zařízení používají stejnou technologii (Bluetooth) a jsou od stejného výrobce je pravděpodobné, že spolupracovat budou a i mohou být schopny sdílet společný přijímač, mám ověřeno u Logitech zařízení. Ne všichni výrobci ale musí nutně dodržovat konzistentní a zpětně kompatibilní bezdrátový standard napříč svým produktovým portfoliem, speciálně pak ne výrobci, kteří si objednávají produkci z Číny (každý model od jiné fabriky) a sami na ta zařízení lepí jen své logo.