majki636

Jak poznám kvalitní čokoládu?

Nejlepší odpověď
Kepler

Podle vysokého obsahu kakaa a kakaového másla. Složení by mělo to být uvedeno na obalu.
„Na pultech českých obchodů lze v současné době spatřit výrobky, které na první pohled vypadají jako čokoládové, ale ve skutečnosti se jedná o různé náhražky čokolád. Z náhražek bývají většinou vyrobeny i různé vánoční i velikonoční figurky. Spotřebitel by měl kvůli tomuto sledovat, zda je na obalu uvedeno, jestli se jedná o skutečný výrobek z čokolády či nikoliv.“ (Wiki).

Další odpovědi
RyuzakiKate

Jak říká Kepler, ještě se povídá, že musí při rozlomení hezky křupnout :) Nemělo by toho v ní být ingrediencí na pět řádků. Ceny se pak pohybují různě, já nekupuju čokoládu pod 60 korun… Ty menší čokoládovny to mají pak i hezky zabalené s příběhem, to jsou pak trochu pálky, ale ten požitek za to stojí.

Lgee

Doporučuji čokolády Schogeten, jejich vysoká kvalita zaručuje nejnižší cenu a nejlepší poměr cena/kvalita.

Dochy

Co považuješ za „kvalitní“? Spousta lidí to určuje podle toho kolik je tam kakaa. Pro mně je kvalitní čokoláda ta, ve které nejsou náhražky co tam být nemaj a chutná mi. Ty hořké mi zpravidla nechutnaj, ať so kdo chce říká o kvalitě co chce…
Ty přeslazené polevy s čokoládoou příchutí také ne.

Derrynka

Kvalitní čokoláda se pozná podle jejího složení… Nesmí být jen plná tuku, musí obsahovat kakao. Já mám třeba moc ráda čokoládu od cokoladovnajanek. Ta je dokonalá, opravdu mi chutná nejvíc ze všech čokolád, co jsem ochutnala a že jich bylo :D

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

da ny

Jen dodám, „kvalita“ u čokolád je od 65 – 70 % výš.
Ty mléčné a tukové náhražky se tváří jak, "také čokolády“ :)