jak postupovat při neuznané reklamaci na zboží z TV shopu?koupil jsem pračku se ždímačkou a pořád se tam kazí časovač

poprve mi ho vyměnili podruhe mi to vratili neopravene a tak jsem pral jen tak že jsem to zapnul do sítě a pralo to bez časovače,Ted už to nepere vúbec je třeba držet zapínání při praní rukou samo se to okamžitě vrací do vypnutí.Už jsem dostal mírný úder proudem a protože o oprávěnosti rozhoduje nějaký tajtrlík na druhém konci republiky nevím jak dál.Tu neuznanou minulou reklamaci zdůvodnil tím,že se do časovače dostala voda a tak si za to můžu prý sám

Odpovědi:

Pokročilý

Pokud je ještě v záruce, měli by ti jí opravit i podruhé. Potom platí to, že 3x a dost. To znamená, že po třetí vadě máš nárok na vrácení peněz. Jestli si myslíš, že jednali protiprávně, můžeš se obrátit na soud. Ale to bych zvážila, jestli se to vůbec vyplatí, abys nakonec nepřišel o mnohem větší sumy. Oni jsou totiž dost vyčůraní.
Doplňuji:
Jo a jen tak mimochodem, aby se dostala voda do časovače sama a tak snadno... To je dost divný.

Nesouhlas spotřebitele se způsobem vyřízení reklamace po obsahové stránce
Pokud spotřebitel není s vyřízením reklamace spokojen po obsahové stránce, tj. zejména se zamítnutím reklamace, popř. s nedostatečným uspokojením nároků z reklamace, která byla uznána, pak dochází k občanskoprávnímu sporu, který může rozhodnout pouze soud, popřípadě stranami zvolený rozhodce. Česká obchodní inspekce může v dané oblasti postihnout pouze jednání v rozporu s ustanoveními § 13 a § 19 zákona č. 634/1992 Sb., která upravují průběh reklamačního řízení po formální stránce, zatímco o nárocích spotřebitele je třeba rozhodnout podle příslušných ustanovení občanského zákoníku.

Zdroj: stranky ČOI

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Nakupování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Nakupování

Zlatý Drap 412
Zlatý gecco 273
Zlatý hanulka11 271
Zlatý marci1 262
Zlatý mosoj 238
Zlatý briketka10 147
Zlatý annas 141
Zlatý ReHu 132
Zlatý iceT 108
Zlatý quentos 108

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.