spanysek

Jak postupovat po vyplnění směnky?

Dobrý den,

má tady někdo zkušenosti se směnkou? Potřebuju poradit, směnku mám již vyplněnou. A co teď? Mám jít normálně na poštu a poslat to, nebo se postupuje jinak? Díky za rady

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Směnku roztrhej a spláchni do záchodu.

Se směnkou budeš mít jen problémy !

Např. zaplatíš dluh, věřitel směnku prodá někomu jinému a ten další věřitel bude dluh po tobě vymáhat znovu a ty nemáš vůbec jak se bránit. Dej si směnka do vyhledávače

Další odpovědi
zzzzz

Co je tohle zase za podvod?

Proč chcete směnku někam posílat? Směnky se podepisují oproti půjčce a to z ruky do ruky. Nikdy se nikam neposílají. Než nějakou směnku podepíšete, tak si uvědomte, že tím uznáváte dluh, jakou máte jistotu, že vám ten co mu směnku pošlete, pošle peníze??? Pokud směnku podepíšete, tak promlčecí lhůta se prodlužuje na 10let. Michal to napsal hezky roztrhat a spláchnou!!!

Doplňuji:
Banan93, máš pravdu, ty směnky jsou hrozné, ale lidé si musí uvědomit, že nejsou celebrity, aby se hned všude podepisovali. Kdykoliv, dám někomu něco podepsat, tak si přečte nadpis a podepíše to. Je u nás strašná právní negramotnost a tyhle firmy toho zneužívají.

Hykam

Michal Kole má pravdu, směnku ihned roztrhat, spálit…

BANAN93

Směnky se snad maj od nového roku rušit ne ??????? je to kravina někdo se podepíše jen tak v hospodě na kus toaleťáku a pak někdo tam připíše že mu dluží milion a platí to :D

Hlada

Z dotazu není zřejmé o jakou směnku jde, kdo ji komu vystavil a co má zajišťovat. Bez toho vám nikdo nemůže smysluplně poradit.