Tux

Jak ověřit vlastnictví webu kvůli Google, když mám web na Wordpressu?

Chtěl bych ověřit svůj web na https://www.go­ogle.com/webmas­ters/verifica­tion/home?hl=cs. Tam se píše, že na homepage mám hodit nějaký html soubor. Problém je, že ten soubor, který mám na svůj web hodit, nejde, protože na web mohu nahrát jedině obrázky a videa. Jsou tam i další možnosti, ale s těi si taky nevím rady.

Odpovědi
Lamalam

Buď nahrát do kořenového adresáře ten soubor, nebo vložit do hlavičky index.html ověřovací kód formou meta tagu <meta name=„google-site-verification“ content=„tady bude kód“>.
Obě možnosti fungují i na WordPressu.

Drsná Jane

U WordPress to umí většina SEO pluginů například oblíbený SEO by Yoast.

Mariii

Já bych se stimto dotazem obrátila na správce vaší webové stránky. Nebo si děláte web komplet sám? Já jsem si původně chtěla stránky vytvářet sama, ale zjistila jsem, že to není Tak jednoduché jak to zní. Tak jsem pro tvorbu a správu webovek oslovila https://seopro­fy.cz/tvorba-webu/ a je super, že umí ty stránky optimalizovat právě pro Google a i Seznam. Takže je jednodušší pro lidi je vyhledat.

Drahuška999

Zdravím, to sice nevím, ale nedávno jsem si zakládal svůj vlastní eshop a potřeboval jsem přesně všechny tyto nastavení nastavit a vůbec jsem nevěděl na to jak něco takového dělat… Třeba taková SEO optimalizace je pro mne vyloženě španělská vesnice 🙂 Docela dost mi s tímto právě pomohla paní z této stránky zde – https://kvalit­neseo.cz/#sec­tion-one , takže určitě doporučuji!

Lamalam

Proč by ti neměl jít nahrát na web ověřovací soubor?

Tux

Když dám vložit soubor, tak to bere jen média. Dále je možnost vytvořit stránku v html, ale to neplatí o homepage.

Problém je, že v html jde psát text, nikoliv ale upravovat šablonu.
Jinak mám web přímo na (…).wordpress.com.

Lamalam

Žádný soubor nikam nevkládej, nahraj ho tam přes FTP. A zdrojový kód šablony také upravovat jde.