VIO

Jak nastavit fixní pozadí jen pro jednu sekci v CSS?

Mé stránky fungují přes Wordpress, šablonu kterou jsem tam dal, jsem si kompletně předělal podle svého ale dneska se mi stalo, že najednou pozadí které bylo určeno pouze pro „sekci“ kontaktní folumář se najednou objevilo i v sekci recenze.

Zde posílám kousek kódu:
}
.wpcf7-form-control {
width: 342px;
height: 47px;
}
.cactus-header:not(.cactus-side-header) .cactus-main-nav > li > a {margin-top:10px;}

.cactus-section-counter
.cactus-section-content
{
padding-top: 50px;
background-image: url(„http://pr­ogresivnizhod­noceni.cz/wp-content/upload­s/2018/06/Poza­diRozdelaneWWWWW­.png“);
background-repeat: no-repeat;
background-position: center;
}
label {border-width: 2px ; border-radius: 8px;border-style: solid; border-color: #ffc700}

iframe.video {
width: 100%;
}

Odpovědi
aliendrone

Nikdy jsem netvořil sajt pomocí programů, kód jsem psal prostě „z hlavy“. Takhle je těžké říci, kde je chyba, logika těch programů mi vždycky přišla prapodivná.

Každopádně bych to řešil buď přes „class“ nebo „id“ – podle toho, co je vhodnější. Těžko říci něco bližšího, protože když to nevidím jako celek, nemám konkrétní představu. :)

ivzez

Příště vložte odkaz na stránku, abychom nemuseli hledat.

_____

Chyba je v nastavení pozadí pro .cactus-section-content,
který v kódu HTML používáte ve více sekcích.

Chcete-li pro různé sekce různé pozadí, musíte je identifikovat
jednoznačně ( <div id=""> ) a každé z nich nastavit jiné pozadí.

Pokud potřebujete používat i „vnitřní div“ .cactus-section-content,
nastavte mu průhlednou barvu pozadí, aby nepřekryl pozadí pod sebou.

Poznámka:
Ze šablony wp Vám toho v kódu zůstalo dost.

_________

@Auťáček:
Proč nás tolik podceňujete?

autacek

Tak to dost pochybuju, že se tady, při místní skvadře, dozvíš 😉

ivzez

Kdyby se někdo chtěl podívat na kód:
http://progre­sivnizhodnoce­ni.cz/