dudu

Jak naložit se škodlivými kočičkami?

Naše sousedka, jinak milá neteřinka je zakuklená kočicí matka. Chová tři kocoury, no přesněji jejich vykastrovaná torza. Jsou milí a pravidelně nás navštěvují už proto, že jsme jim doposud rádi podstrojovali. Letos nám však téměř denně začali škodit na zahradě – rozhrabávají zaseté, či osázené záhony. Manželka jim nejprve domlouvala, pak nadávala, ale dnes poté co rozhrabali záhon s dyněmi Hokajdo, už jen brečela. Střílet se vzduchovky po nich nemíním a proto vás prosím o radu jak ty kluky neposedné od jejich činění odradit. Dík.
Doplňuji:
Kde jsou všechny ty rádkyně co se s těmi hajzlíky denně muckají a berou si je do postele? … takže flinta!

Nejlepší odpověď
iceT

Vlastní zkušenosti nemám,ale zkuste si prčíst tadytu diskuzi,snad vám něco z toho pomůže.
Flintu na kočky nebrat,to byste nedopadl dobře…
http://fora.ba­binet.cz/view­topic.php?id=45944

Další odpovědi
www

Vlastní zkušenost nemám, podívej se tedy do diskuze sem:

Zdroj: www.garten.cz/fo­rum/vt/cz/2137-kocky-na-zahrade/

mosoj

Pachový odpuzovač koček alias pachový ohradník.

http://www.zo­ohit.cz/shop/koc­ky/site_dvirka/od­puzovace_kocek?gclid=CJ­v43_XJh7ACFQwjfA­od2yhenA

Je více výrobků. Někteří " vynelézaví čeští lidé" si to nosí od silnic, kde se to aplikuje v místech kde hrozí velké nebezpečí srážky se zvěří.

terry

Kamarádka má vyzkoušené – sypat pepř na záhonky. Koupit ten nejlevnější třeba když je v akci, ve větším množství.
Kočky to odpuzuje a odnaučí se tam chodit.

hanulka11

no vím, že kočky nesnášejí mokro a mokré záhony…těm se vyhnou … je to těžké – nejhorší je pokud chodí i kálet na záhony , to je pak o zdraví

arygnoc

Prírode nerozkážete.
Môžete sa sťažovať na obecnom úrade.

honza19hk

na zahnání petardu,pro jistotu brokovnici!

jinak se dá zabránit aby tam vlezly,stačí zadělat díry v plotě a jiné podobné průlezy.

anonym

No jo , kdyz ta vase pani dala na ty dyne urcite moc peknou a kvalitni zem… a tu kocicky miluji … ja bych jim odsypala nekam do rohu ke kompostu .. a mozna pak zacnou chodit tam. Nejde jim o dyne , jde jim o tu vonavouckou zem. 🙂
Take jsem nekde cetla, ze lidi davaji kolem , i do zahonku paratka … , ale uz nevim, presne kam a jak … a kolik .. proste by jim to melo bolet do pacicek.
Mozna to psal ale nekdo " prdlej " jako je jedna uzivatelka zde , na odpovedich !
🙂 -iv-
🙂 -iv-