Blanch

Jak nainstalovat výstupní zvukové zařízení ztratil se mi zvuk na notebooku?

Poradíte mi jak nainstalovat výstupní zvukové zařízení?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Najít dle typu zvukové karty nebo dle základní desky, pokud je zk integrovaná příslušné ovladače.

Další odpovědi
anonym

ve většině případů se instalují zvukové kodeky „REALTEK HD Audio Codec Driver“

ke stažení zde http://www.free-codecs.com/re­altek_hd_audi­o_codecs_downlo­ad.htm

oficiální zdroj je zde http://www.re­altek.com.tw/dow­nloads/downlo­adsCheck.aspx?Lan­gid=1&PNid=14&PFid=24&Le­vel=4&Conn=3&Dow­nTypeID=3&Get­Down=false
ale odsud se stahují výrazně pomaleji …

petruska48/

MŮŽE BÝT ZASTARALÝ OVLADAČ.vyřeší to DRIVER BOOSTER 3,ke stažení na SLUNEČNICE,STA­HUJ,atd.

orestez

I přes ty roky co to zde visí, problém zůstává otevřený a lze ještě odpovědět. Mě stačí zde dole zůstat jako zelenáč a hříbě ajťáka a pochopit psané. Zvuk se ztratil. Fungoval. Notebook byl koupen a zvuk šel. Najednou ticho. Ok? Potíží může být a často bývá zapojení do některého zvukového vstupu a výstupu, většinou jde o konektory typu Jack 3,5 mm. Jsme zde? Zvukové zařízení bylo zasaženo statickou elektřinou při prvním dotyku s externím

  • zesilovačem
  • sluchátky
  • aktivními reproduktory k PC
  • nebo třeba připojení na internet

Co se stalo? Nevypnuly se kodeky, ani je nedoporučuji instalovat bez předchozího odebrání původních.
Na hlavní liště na domácí obrazovce, někdo ji má dole, jiní nahoře, jsou buď 2, nebo aspoň 1 ikona znázorňující zvuk. Otevřu cokoliv, oba programy používají stejné zvukové karty.
V kartě zvukového zařízení hledat záložku, bohužel trochu schovanou, nevím proč, s názvem Zobrazit skrytá zařízení. Nebo vypnutá zařízení. Našli jste to? Ualá. Tak povolit.
Vlivem statické elektřiny se zvuková karta chrání odpojením.

Co tedy příště? Musím obětovat čas a před každým připojením a odpojením zvuku vypnout noťas?

Ne, opravdu stačí na krátkou chvíli nebo při připojování konektoru chytit prsty kterýkoliv pól, levý, pravý a minus, spolu s dotekem ruky nějaké části notebooku, třeba kovový kroužek vstupu Jack 3,5 mm.
Jde o záchranu času a hledání závady a zbytečné instalaci Realtek, který tam už je. Zbytečná aktualizace, která pak vrátí chybu, současný ovladač je už nainstalován.
Takže, vyhnout se statické elektřiny, hlavně v domácnosti. Vlastně nemusí zvukovka vypnout pouze při zapojování něčeho dalšího. I dotyk bavlněného svetru, jakou dokáže dát ránu. Mě třeba statická elektřina resetuje mixážní pult a to je podobný problém. Žádné boostry a podobné hovadiny ze slunečnice nestahujte pro zvuk.

orestez

Zapomněl jsem potom po zapnutí skrytých položek, nebo zařízení restart počítače.