kefud

Jak na aktualizace?

Dnes při vypnutí PC se mi nabídla aktualizace. Není to poprvé co se aktualizace nabízí. Zajímalo by mne když už OS Windows XP od dubna není podporovaný o jakou aktualizaci se jedná, zda je vhodné ji instalovat.Díky.

Žádný popis aktualizace na monitoru není jen upozornění, že se počítač vypne sám.

flodur.

Odpovědi
jpau

Pokud vezmeš WinXP a nainstaluješ (v nějaké poslední době) je, tak systém aktualizuje z aktualizací, co jsou již vydané. Tzn.: To, že systém není podporovaný sice znamená, že pro něj již nejsou vydávané nové aktualizace, nicméně jsou stále dostupné stávající (stejně jako pro starší okna – např. Win98…).

Jestli se dobře pamatuji, tak aktualizace se kontrolují podle nějaké úlohy vždy 2. úterý v měsíci a stáhnou si dávku, co vyžadují (mezi aktualizacemi by měla být nějaká souvislost – (toto teoreticky nemusí platit vždy:) nemůžeš instalovat poslední vydanou a pak první vydanou).

No tak Tvůj OS dělá to, že přijde, koukne na WU, uvidí balík tak ho stáhne a pak se pokračuje za nějakou dobu podle naplánované úlohy tak dlouho, dokud aktualizace nedojdou. Pokud si to v ovládacích panelech odklikáš ručně, tak by to mělo jít nainstalovat všechno najednou (tím myslím třeba jen na 10×).

arygnoc

u každej aktualizácie je popis + odkaz na stránky majkrosoftu, kde je detailnejšie popísaná.

;-Q