Sobek

Jak můžou státy dlužit něco 100 let a občan má problém s exekutory za rok?

Nechápu to… Státy dluží od první světový války peníze http://www.se­curitymagazin­.cz/zpravy/dlu­hy-za-vedeni-prvni-svetove-valky-stale-nesplaceny-1404043319.html a nic se nestane.. Zatímco obyčejnej člověk má na krku hned exekuci !!!! Jak je to možný?

Nejlepší odpověď
Quimby

Kdyby sis to přečetl, tak víš, že to ty vlády splácí. Občan nemá problém s exekutory, když daný dluh splácí, nevím, kde si přišel na opak. Pokud dluh nesplácí a snaží se tomu vyhýbat, tak to už je jiná.
Stejně jsou exekutoři až poslední volba při nesplácení, protože každý chce své peníze zpátky co nejrychleji a přes soudy je to na dlouho.

Další odpovědi
Putin

Státy můžou dlužit biliony korun, splatit to najednou je snad nemožné, USA a EU dluží na světě nejvíce, splatit to najednou by byl prostě státní bankrot, navíc státy peníze většinou potřebují na důležité věci, zato člověk si dokáže hodněkrát pomoct i sám :) Banky potřebují peníze ihned aby mohly půjčovat víc a víc a měly větší zisk, republiky si mezi sebou půjčují aby si pomohly navzájem..