dust8

Jak může fungovat neustálé generování QR kodů, aniž by se nějaký omylem neopakoval, když ty menší nemají moc znaků?

Odpovědi
Dochy

Co přesně bys k tomu potřeboval vědět?
Z dotazu mám pocit, že se domníváš, že QR kód je podobně jako čárový kód jen nějaký jednoznačný kód, ke kterému se někde v tabulce dá najít význam (např. u kódů zboží, které používají typicky EAN13, kde první znaky odkazují na zemi, další skupina znaků odkazuje na výrobce v dané zemi (tabulka spravovaná pověřenou organizací v té zemi) a zbytek je kód zboží dle seznamu konkrétního výrobce…
Tak to ale u QR není. Do QR se přímo kódují konkrétní data. V případě textu se do největšího QR čtverce vejde až cca 4 tisíce znaků, což jsou asi 3 normostrany. To je docela dost prostoru ne?
Velikost toho QR kódu se volí právě podle množství dat, která je třeba do něj dostat a generátory QR kódu to dělají automaticky.

Dochy

Co přesně bys k tomu potřeboval vědět?
Z dotazu mám pocit, že se domníváš, že QR kód je podobně jako čárový kód jen nějaký jednoznačný kód, ke kterému se někde v tabulce dá najít význam (např. u kódů zboží, které používají typicky EAN13, kde první znaky odkazují na zemi, další skupina znaků odkazuje na výrobce v dané zemi (tabulka spravovaná pověřenou organizací v té zemi) a zbytek je kód zboží dle seznamu konkrétního výrobce…
Tak to ale u QR není. Do QR se přímo kódují konkrétní data. V případě textu se do největšího QR čtverce vejde až cca 4 tisíce znaků, což jsou asi 3 normostrany. To je docela dost prostoru ne?
Velikost toho QR kódu se volí právě podle množství dat, která je třeba do něj dostat a generátory QR kódu to dělají automaticky.