Pokročilý

Jak moc je pravda že když hraji nějakou hru ve full hd na maximální kvalitu detailů že si tím zkracuju životnost pc ?

Hraji hru League of Legends na rozlišení 1920 x 1080 a na maximální kvalitu grafiky u všeho (i u stínů atd) hra jede stabilně a jedu na něco kolem 50 fps. Tak jsem se jednou bavil s kamarádem a ten mě řekl že si mám vypnout stíny a dát na střední že si tím jenom se*u pc a pak vydrží míň jako že má menší životnost. Je to pravda a jestly jo tak jak moc to ovlivňuje životnost pc ? Děkuji za každou užitečnou odpověď

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Teoreticky asi jo, prostě se to tam vevnitř všechno víc žhaví. Na druhou stranu to nebude nic, co by tě mělo trápit, protože stejně ten komp nebudeš mít do smrti a vyřadíš ho stejně dřív, než by se takovéto případné zkrácení životnosti mohlo jakkoli projevit. Tímhle bych se fakt nezaobíral, přijde mi to jako kravina.

Další odpovědi:

Jistěže hraním (provozem obecně) zkracuješ životnost stroje (opotřebováváš jej), vůbec nedýl vydrží, když je vypneš a necháš vypnuté...
:-D
Zkontroluj si teploty komponent (pokud nemáš čím, stáhni a nainstaluj si třeba Speccy, zdarma - https://www.piriform.com/… ) - a pokud nebudeš počítač přehřívat, nic se mu nestane.
Počítače stárnou především morálně (tzn. - zastarávají).

Bronzový

Asi měsíc jsem čekal na novej chladič z Číny tak musel procesor vydržet teploty okolo 105°C. Normálně funguje a nijak ho to nepoznamenalo.

Zlatý

Pokud máš počítač ve správném technickém stavu tak ne. Každý procesor má svoji tepelnou ochranu a na mezní hodnoty je zkoušen.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.