Jak měnit velikost písma na PC?

Dobrý den. Mám WIN 8.1 stolní počítač. Potřeboval bych si operativně měnit velikost písma - stránky na PC, ale nevím jak bych to měl kde nastavit. Potřeboval bych nějakou k tomu ikonku dole na liště, kde by se dala stránka zvětšovat či zmenšovat. Nepotřebuji trvale nastavit velikost písma. Na mém PC jsem došel k možnosti : Lupa, ale ta se mi nakonec ztratila z lišty a nevím jak ji zpět vyvolat. Byl jsem u kamaráda, který má dole na liště v PC možnost v % měnit velikost celé stránky, ale naví jak mu to tam kdo udělal. V případě potřeby si klikne na jaké procento chce a podle toho se mu zvětší celá stránka nebo zase zmenší. Děkuji za případné rady.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Příliš nerozumín dotazu, na co se vlastně ptáš? Pokud jde o velikost v internetovém prohíížeči, tak zkus např. kombinaci CTRL a +.

Další odpovědi:

Pokročilý

Pokud jde skutečně o zvětšování velikosti obsahu na př. zobrazené webové stránky- potom podle 'Lamalam'. Lze to ale provést ještě jednodušeji, pokud máte myš s rolovacím kolečkem- pak při stisknutém Ctrl stačí kolečkem otáčet vpřed- a obraz se proporcionálně skokově zvětšuje, při jeho otáčení zpět (k sobě) se naopak zmenšuje. Není třeba vůbec rukou opouštět myš... :-))
(neuvádíte typ prohlížeče, ale je ověřeno v IE, Google Chrome a Opeře).

Diskuze k otázce

Bronzový

kablik

souhlas s Lamou, navíc se ti v pravo nahoře objeví lupa s nabídkou vrátit do původního stavu...

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.