Pokročilý

Jak mám otevřít soubor .rar ??

jak mám otevřít soubor .rar on se mi chce otevřít v malování a ne jako složka

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

pokud soubor vidíte co by knížečky,tak Winrar máte nainstalovaný,stačí na soubor kliknout pravým a dát otevřít ve Winraru,pokud knížečky (jako ikonku)nevidíte,tak ho je třeba nainstalovat a nebo otevřít v Total commanderu.

Další odpovědi:

Zlatý

Soubor s extenzí .rar je soubor zkomprimovaný ( zabalený). Je třeba ho rozbalit v programu který to umí, na př. v Total Commanderu.

Jenom k předchozí odpovědi : "knížečka není
soubor ale adresář ( po novém složka ) ve kterém je zabalený soubor nebo více souborů.

Pokud se po každém otevření automaticky snaží otevřít v "malování", potom bych najel na daný soubor, kliknul pravým tlačítkem, tam "otevřít v" nebo "open with".. potom dole "vybrat program.." nebo "choose program.." a tam najít v seznamu již zmíněný WinZip, WinRar nebo jiný komprimační program nutný k otvírání archiovovaných dat. Dole pak pod seznamem zaškrtnout políčko "Vždy použít k otvírání..." nebo "Always use the selected......" Další možnost je použít zmíněný total commander nebo wincommander a podobný. Ten by měl umět rar otevřít sám.. Pokud, ne, stačí položit další dotaz ;)

Diskuze k otázce

jihocech01

Stáhněte si program WinRar je v češtině a pak už není problém otevřít soubor

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.