polak

Jak mám otevřít soubor .rar ??

jak mám otevřít soubor .rar on se mi chce otevřít v malování a ne jako složka

Nejlepší odpověď
rynek878

pokud soubor vidíte co by knížečky,tak Winrar máte nainstalovaný,stačí na soubor kliknout pravým a dát otevřít ve Winraru,pokud knížečky (jako ikonku)nevidíte,tak ho je třeba nainstalovat a nebo otevřít v Total commanderu.

Další odpovědi
mosoj

Soubor s extenzí .rar je soubor zkomprimovaný ( zabalený). Je třeba ho rozbalit v programu který to umí, na př. v Total Commanderu.

Jenom k předchozí odpovědi : "knížečka není
soubor ale adresář ( po novém složka ) ve kterém je zabalený soubor nebo více souborů.

Paeony

Pokud se po každém otevření automaticky snaží otevřít v „malování“, potom bych najel na daný soubor, kliknul pravým tlačítkem, tam „otevřít v“ nebo „open with“.. potom dole „vybrat program..“ nebo „choose program..“ a tam najít v seznamu již zmíněný WinZip, WinRar nebo jiný komprimační program nutný k otvírání archiovovaných dat. Dole pak pod seznamem zaškrtnout políčko „Vždy použít k otvírání…“ nebo „Always use the selected......“ Další možnost je použít zmíněný total commander nebo wincommander a podobný. Ten by měl umět rar otevřít sám.. Pokud, ne, stačí položit další dotaz ;)

jihocech01

Stáhněte si program WinRar je v češtině a pak už není problém otevřít soubor

anonym

program WinRAR je komerční produkt doporučuji spíš zdarma dostupný 7ZIP který umí naprosto totéž a nebude vás obtěžovat s nějakou placenou verzí. viz http://www.sta­huj.centrum.cz/u­tility_a_ostat­ni/komprese/7zip/