Zlatý

Jak mám méně chápavé prodavačce zítra vysvětlit, že právnická osoba je POVINNA příjmou STANDARDNĚ poškozenou bakovku?

Na dveřích má napsáno s.r.o. tak měla tolik drzosti mi tvrdit, že právnická osoba není.

A že prý to přijmout nemusí. Přitom zákon mluví jinak.

Ani nechtěla si jít pro zákoník a ukázat mi, z čeho její názor vychází.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Spíš nám napiš, kde bereš tu informaci, že by měl obchodník bankovku přijmout ? Vždyť tu poškozenou bankovku od něj banka nevezme ! Dnes si, po novele zákona, s poškozenou bankovkou můžete tak leda vytřít zadnici.

Další odpovědi:

Bronzový

Moc tomu nerozumím ale troufám si tvrdit že prodavačka právnická osoba není! Spíš majitel té prodejny.

Zlatý

Již několikrát se mi stalo,ať už osobně nebo lidem předem mnou ve frontě,že poškozenou bankovku prodavačka nevzala,takže asi povinna není.

Zlatý

Jde o to, jak je poškozená. Zákon nezná pojem "standardní poškození". Pokud jde o opotřebenou nebo definovaným způsobem poškozenou, tak ji musí s.r.o. příjmout, protože je právnickou osobou. Prodavačka ale není odborník na posuzování stupně poškození bankovek, takže bych ji neměl za zlé, kdyby bankovku odmítla. Se svým požadavkem se můžeš obrátit na vedoucího obchodu nebo jednatele s.r.o. Myslím ale, že jednodušší je vyměnit bankovku v bance.

Zdroj: http://www.paratdnes.cz/2011/1 0/POZOR-novy-zakon-o-poskozeny ch-bankovkach.html

Pokročilý

Prodavacka a pravnicka osoba? Jedine pokud je majitelem,ne? Jestli tam je zamestnana uplne nromalne, tak s tim na ni neuspejes

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 689
Zlatý mosoj 416
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 208
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.