Kelt

Jak jste na tom s lyžemi? Máte možnost někde jezdit? A kdy jste byli naposledy?

Tak se musím přiznat, že na lyžích jsem nestál už 20 let, kdy mne na svahu předjížděly školní děti. Taky jsem v té době absolvoval pár túr na běžkách, kde jsem svým výkonem málem vyvolal infarkt společníků, kteří na mne museli čekat. Od té doby lyže nemám, nevlastním a přestože během hodiny bych mohl stát na svahu a půjčit si tam lyže, raději sedím doma. A co vy? Doufám, že jste v tomto aktivnější a máte spoustu odlyžováno tady nebo i jinde . Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

S lyžemi jsem na tom dobře. Mám běžky. Ale hůř je to s lyžováním.

Naposledy jsem běžky využila, když napadl sníh v nižších oblastech a dalo se protáhnout u nás na polích. Nevím, kolik je roků, možná 5.

Další odpovědi
Kepler

Já jsem na tom podobně, i když úplně špatný lyžař jsem nebyl. Naposledy jsem lyžoval asi před 30 lety na Radhošti.

Bobek 2

Zrovna loni jsem měl příležitost po nějakých 15 letech pauzy stát na vypůjčených sjezdových lyžích a neměl jsem s tím problém, okamžitě jsem se adaptoval a ani jsem si nemusel zvykat. Před mládeží jsem se nemusel stydět. A to byly poprvé v životě carvingové lyže, dřív jsem vždycky jezdíval na těch klasických, na kterých je to těžší. S běžkami je to složitější, tam je to i o té kondici. Zamlada mě štvalo neustálé voskování, pak jsem měl zase vroubkované běžky, co samy přibržďují a bzučením vroubků „plaší zvěř“. Ale pokud člověk jezdí na pohodu a nezávodí, tak si to může užít i tak.

Drap

Letos jsem ještě nebyl. Sjezdovky mám staré, dnes už téměř nepoužívané a využívám je velmi málo. Běžky využiji častěji. Snažím se každý rok nějaký čas pobýt na lyžích. Naposledy jsem byl někdy koncem února, nebo začátkem března. Tuto zimu to bude stejně až někdy v novém roce.

jáára

Tak 25let zpátky. Eště na učňáku.