dust8

Jak je to se státním rozpočtem a jeho návrhem?

Zajímalo by mě jak to funguje. Se musí prvně ve sněmovně schálit nějaký návrh nebo je to úkol pro nějakou skupinku mocipánů, kteří víceméně řídí kam se kde jaký milión/miliarda použije?

To se vždy namyslí na další rok nebo je to na delší dobu? Z čeho berou peníze na státní rozpočet? Vše jde jen z daní nebo když nemají dost z daní, tak se hned pučuje od EU či od koho?

Nejlepší odpověď
dubraro

1/ Návrh tvoří skupina odborníků na ministerstvu financí. Pak jej upravuje vláda. Pak následuje tzv. porcování medvěda – úpravy rozpočtu a následné schválení ve sněmovně (státní rozpočet má formu zákona).
2/ Státní rozpočet je na jeden rok.
3/ Zdroje státního rozpočtu jsou: daně, cla, poplatky, dotace, podpory, dary, prodej zpoplatněných statků a služeb, půjčky od státu.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/St%C3%A1tn%C3%AD_roz­po%C4%8Det

Další odpovědi
Lgee

Státní rozpočet činí zhruba 1 000 000 000 0­00 Kč, což je 49 000 Kč za sekundu. Což je celkem dost bych řekl.