Bronzový

Jak je to s IP adresami?

Když u uživatele skončí platnos IP adresa, může být potom přidělena někomu jinému? Našel jsem podle IP aktivity uživatele na webu:
v r. 2005 četl článek o převodu práv a smluv s SPZ,
hlasoval na Puffins,
hlasoval že pojede do Chorvatska,
pred lety chodil na kurzy foceni k jednomu schopnemu fotografovi (píše jako muž), prodává kočky,
zajímá se o pejsky. Na můj inzerát odpověděla s touto IP údajně žena.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Většina uživatelů internetu:

1. NEmá stálou IP adresu - Je zde nějaká platnost IP, která bývá obvykle 2 hodiny, ovšem v průběhu připojení se ani tak obvykle nezmění, pouze po odpojení a připojení.

V některých případech se změní pokaždé, když se odpojíte a připojíte (vypnete/zapnete PC, to ale neplatí, pokud máte před PC ještě router). To bývá obvyklé u ADSL připojení.

Některá připojení (např. UPC, které mám já) však mohou mít jednu IP adresu i půl roku - Server, který adresy přiděluje, si ji "zpáruje" se zařízením, kterému ji přiděluje (Fyzická adresa - identifikátor - zařízení, tedy routeru nebo PC).

nebo

2. Nemá stálou IP adresu, a tu navíc sdílí s ostatními

nebo

3. Má stálou IP adresu, ale tu sdílí s dalšími uživateli (klidně i celá vesnice).

A poměrně vyjímečně:
4. Uživatel má stálou (statickou) IP adresu. To ale mívají bežní uživatelé jen vyjímečně. Praktické to bývá u firem, škol, a nutné to je v případě serverů.

ANO - jednu IP adresu si může i během jednoho dne prohodit hned několik uživatelů. Takže identifikovat uživatele podle IP adresy je nesmyslné, obzvlášť v případě takto velkého časového období. Navíc si přece musíte uvědomit, že jeden PC může používat mnoho lidí.

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.