zzzzz

Jak je to s ECDL?

Uvažuji, že si udělám kurz ECDL, na PC jsem jen uživatel.
Dívala jsem se na stránky ECDL a nějak to nechápu. To je více úrovní toho certifikátu? Např. start, base, core........???
Jak poznám, která úroveň je pro mě?

Všem předem děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Funna

chápeš to dobře…je to stejné jako např. s řidičákem…několik úrovní schopností…a který je pro tebe?..to přece musíš vědět sama, co jsi schoá zvládnout, na co se cítíš a jak v „vzdělaná“ chceš být…ale všechno mají napsané na stránká..stačí jen POŘÁDNĚ číst…prostuduj si, co je to ECDL Sylaby…a víš, co po kurzu budeš umět…

zzzzz

ary prosím tě co si můžu představit pod pojmem „použití databází“ Děkuji
http://www.ec­dl.cz/zakladni_mo­duly.php

Hamon

Nejsem ary, ale naučí tě pracovat s databází. Spousta aplikací má nějaký frontend (prezentační vrstvu, to, na co kouká koncový uživatel) a backend (pozadí, mimo jinými právě databáze). Naučí tě, jak si můžeš z databáze vytáhnout data, která potřebuješ, jak je vkládat a upravovat, jaké jso v databázi objekty a k čemu slouží, jak zefektivnit svojí práci s databází…
JAzyka SQL se nemusíš bát, byl vytvořený pro běžné uživatele. Např. SELECT * FROM otazky WHERE visible=‚true‘ AND username=‚zzzzz‘ by se dalo přeložit, kupodivu, jako vyber vše z tabulky otazky, kde ve sloupci visible je true a ve sloupci username je zzzzz. A co asi dělá UPDATE uzivatele SET password=‚nove­heslo‘ WHERE username=‚zzzzz‘?

zzzzz

Hamone a teď ještě jednou a česky .-)))

zzzzz

myslím tím, jakou konkrétně bych mohla mít v PC databázi já??

arygnoc

tvorba databáz je napr i zoznam v exceli.

ale samotné spraacovávanie databáz, tj. „vyťahovanie“ údajov z nej a prezentovanie týchto výsledkov, to už je troška umenie, aj tieto stránky sú ťahané z nejkej databázy, kde sú jednotlivé otázky/odpovede – a treba ich triediť (podľa času – vidíme posledné, podľa autora – v profile, podľa hodnotenia – rôzne rebríčky, atď.)

napred sa treba ale naučiť nejaký jazyk (databázový, ktorý umožní prácu s databázami, a skriptovací, ktorý výsledky nejak zobrazí).

ale dá sa to naučiť.

;)

arygnoc

zzzzz:

tuto to máte, tam zistíte, na ktorej úrovni ste a čo ktorý pojem znamená:

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/E­uropean_Compu­ter_Driving_Li­cence

zzzzz

Díky ary, tak Moduly 1až9 bych mohla zvládnout. 🙂 Je k tomu i nějaký kurz, kde by mě to naučili, dělají to u nás na VŠ.

briketka10

zzzzz

tak to seš dobrá já bych
si netroufala možná do
tý 5 s odřenejma ušima :)

zzzzz

prezentace nejsou těžké, s internetem komunikovat trochu umím a na úpravu fotek, jsem přímo odborník 🙂 Originály jsou totiž nepublikovatelné :-o))

jde tam sousedka, tak uvažuju, že bych šla taky, ona je na tom s PC, asi stejně jako já