nosahosa

Jak je možné, že poštovné ze zahraničních eshopů je buď nízké nebo žádné?

Nejlepší odpověď
anonym

Např. Čína vývoz dotuje, prodejci dostanou poštovné vrácené od státu.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Protože vědí, že pokud prodají za nízkou cenu a nízké nebo žádné poštovné, v konečném součtu na tom vydělají víc než ti, kteří to rodají za dražší peníz a vysoké poštovné.
Stačí se podívat na některé prodejce třeba na aukru. Zásilka stojí na poště 60 Kč, ale oni se nestydí požadovat poštovné od 150Kč a výše a jsou lidi, kteří koupí. Jenže pokud najdu na netu stejnou věc s nízkým nebo žádným poštovným, kde si ji asi koupím? No levněji.
No a když ten levnější prodá takto víc výrobků, má vyšší zisk i za cenu jeho dotace.

Kura

Dodavatel má smlouvu s doručovací společností. Např. pro rok 2016 se zavazuje, že odešle přes tu a tu společnost 100.000 obálek a 100.000 balíčků do 1kg. Tím se cena sešroubuje na pár centů a vyplatí se mu poštovné FREE.