annas

Jak dlouho vydrží záznam na CD nebo DVD?

Nejlepší odpověď
rynek878

Při uskladnění CD-R disků za určitých klimatických podmínek (v plastové krabičce na stojato, při teplotě 20 až 25 °C a 55% relativní vlhkosti vzduchu, chráněné před světlem, kouřem apod.), je uváděná výdrž až 100 let. Bohužel už samo mechanické používání těchto disků snižuje dobu jejich životonosti, a jsou to hlavně drobné škrábance, otisky prstů, prach apod.. Bohužel těmto jevům je samozřejmě obtížné se vyhnout.
Kvalita vypálení dat hraje nezanedbatelnou roli pro výdrž zaznamených dat. Používáme média testované pro naše vypalovací automaty a standardně vypalujeme CD-R rychlostí 16×. Snížení rychlosti vypalování na přání zákazníke je možné.
více viz link:

Zdroj: http://www.az­cd.cz/vypalova­ni-cd/vypalovani-cd-faq

Další odpovědi
anonym

pravděpodobně ne déle než 20 let … mé nejstarší CD disky, které občas najdu v šanonech jsou dnes už bez vyjímky nepoužitelné … takže odchází to 🙂

nejsou však ve sterilním prostředí laborky

Terryle

Záleží myslím i na kvalitě samotného nosiče (kdysi jsem měla balík snad Emgetonů a ty byly k nepoužití po pár přečteních, ač se jim nic nedělo), na kvalitě vypalovačky a samotného záznamu, na stavu používaných přehrávačů… prostě na spoustě věcí. Obecně si na CD nic fakt důležitého nedávám. Měla jsem CD stará třeba tak pět let a už hodně z nich nešlo přečíst…

Arni

Pokud jde o uložení dat, dal bych přednost USB-éčku nebo na externí disk. Tam je každopádně větší trvanlivost. CD / DVD disk se opravdu lehce poškodí a pak je s daty ámen.

led

Na CD vydrží dlhšie ako na DVD – je to asi spôsobom zápisu a počtom používania.
Moja skúsenosť:
v priemere raz za 5 rokov prepisujem archívne DVD na nové médium, nie sú laboratorne skladované. Napaľujem menšou rýchlosťou, je kvalitnejší záznam.

Marsyas

Dlouho, pokud ho nevystavíš moc velké vlhkosti, nepoškrábeš nebo tak něco, řekl bych že téměř navždy…

janek66

Pokud disky koupíš,vypálíš a uložíš v předepsaných podmínkách,vydrží věčnost.
Pokud máš doma nepořádné děti nebo je půjčíš někomu nemusí být čitelné už příští den.