JájsemRaibek

Jak dlouhé video se vejde na kartu a jak funguje kamera do auta?

Video resolution:Full HD 1080P / 720P Video Format :AVI Video system: PAL / NTSC Photo Mode / Format:5 M / JPEG – tolik z návodu.
Počítejme však, že rozlišení bude menší (o jeden řád).
Kolik času videa se vejde na maximálně možnou kartu 32GB?
A jak funguje nahrávání? Jakmile je karta plná, začne se od začátku přepisovat jako nekonečná smyčka? Nebo se nahrávání zastaví?

Nejlepší odpověď
Edison

Na kartu se ukládá video po fragmentech dlouhých podle nastavení od jedné minuty do pěti minut. To kvůli případné potřebě záznam uzamknout proti přepsání. Jakmile je karta plná, od nejstarších se začnou přepisovat. U některých kamer se dá nastavit, jestli se má přepisovat a nahrávat ve smyčce, nebo jestli má být záznam zastaven. Ty slušnější uzamykají proti přepsání fragmenty tři. Aktuální jeden předcházející a jeden následující. Přecijen by bylo nežádoucí kdyby událost byla těsně před konce, nebo těsně na začátku záznamu bez příčin a následků. Při výběru je třeba projít fora a recenze. Ne všechny kamery uměj skutečně navazující fragmenty a mohou i sekundu prostě ztrácet (uzavřením souboru a otevřením dalšího). Kolik se toho vejde na karty najdeš jednak u karet, jednak pak v návodech ke kamerám. Jinak doporučuj vbrat co největší kartu a co nejlepší, kterou přístroj bude spolehlivě podporovat.Mě se na kartu (ale ani už nevím, jak velkou) vejde nějakých 700km cesty včetně potřebných zastávek.

Další odpovědi
Kepler

Když jsem se tak díval na videa v ulozto.cz v podobném rozlišení, tak 1 hodina záznamu zabere přibližně 1 GB místa. Chybí ale údaj, kolik snímků/sec kamera udělá. Nerozumím tomu, proč by mělo být rozlišení o 1 řád nižší? Jak je to s nahráváním by mělo být uvedeno v návodu, ale zpravidla to bývá smyčka.

led

Autokamery sa väčšinou používajú so slučkou. To znamená, po zaplnení disku sa prvý track premazáva. Pre policajné účely sú väčšinou dôležité posledné minúty pred nehodou.
Nastavenie nájdete v položke SETUP

Mc Merkurion

… neuvádíš důležitou věc: velikost, ale vezmem to odhadem: největší videa jsou 4K ve velikostech asi tak cca pes 20G na film, normální kvalitní blu-ray maj okolo deseti až dvaceti giga, film, kde hodina se vejde do 1G má většinou mizerný rozlišení, a řadí se mezi filmy do mobilu …
… Full HD je 1920×1080 (plus minus), těch 720 je 1280×720 HD
… jen na ukázku pro určení velikosti, nejni to odkaz na stahování (https://www.u­lozto.cz/!ea35Puk­SBXqZ/snehurka-a-lovec-2-2016-full-hd-1080p-cz-dabing-mkv a další https://www.u­lozto.cz/hledej?or­derby=largest&q=fu­ll+hd )
… co se týče karty do auta, napsal to Edison, tak se nebudu opakovat …

Petr1491

Na tuto otázku nejde jednoznačně odpovědět. Každá kamera se chová jinak, stejně tak záleží na výrobci, nastavení atp.
Pokud hledáš nějaké zkušenosti nebo dobré kamery do auta, můžu ti doporučit tyto, které jsem testoval: https://www.tes­tado.cz/zebri­cek-autokamer/

Mubarake

Tak hlavně ten přepočet není ekvivalentní jenom tomu, kolik má video rozlišení a jaký je formát no :). Více o tom např. tady: https://www.a­recenze.cz/ka­mery-do-auta/