lendakropi

Jak dát vodu v akváriu zpět do pořádku?

Dobrý den,
před týdnem jsme měnili vodu a čistili externí filtr v akváriu způsobem jako pokaždé, a nyní se nám voda zakalila. Také nám uhynuly nějaké ryby, zejména čističi. Teď je voda mléčná (miniaturní bílé částečky) a ryby lapají po vzduchu. Některé ryby začali i tmavnout (skvrny). Po doporučení jsme nalili živé kultury. Co se mohlo pokazit?

Odpovědi
zzzzz

Nedali jste do akvária něco nového? Já tak kdysi koupila na internetu hrad do akvária a otrávil nám všechny ryby:-(((
Doplňuji:
Jugar já mám akvárko jen jedno, ale hezké 🙂 Teď už i s nejedovatým hradem 🙂 bydlí v něm 2 ryby, které nevím jak se jmenují, ale jsou k čištění kamínků. 🙂

anonym

živé kultury ,co je tím míněno?žádnou chemii nedoporučuji!!!za­měř se na filtr!!ten dá vodě a prostředí v akváriu to nejvíce co má nádrž mít,jaké ryby a kolik počet ryb v něm chováš,jaký filtr používáš?
Mám sám 32 nádrží,tak snad něco poradím,vyměn 3/4tiny vody,samo,že odstáté,ve stejné telotě,dej lžičku soli na 50litrů akvária,filtr at maká na nejvyšší možný výkon,pro další dotaz mne kontaktuj na mail Jugar11@seznam.cz
Doplňuji:
pro zzz ,hrad do akvária SNAD nepatří,vy jste někdy viděla hrad ve vodě?
Probůh co chcete,aby ty ryby ještě neměly?
Pravidelná udržba,to je vše co rybky potřebují!!!

Stingo

Asi něco s filtrem, to pak místo aby vodu čistil, rozhání do ni nečistoty. Nebo nevhodné kamení.

pokazdejinak

pravděpodobně se tam namnožili nálevníci – voda měla příliš živin a odpadních látek… manžel akvarista :) doporučuje co nejdřív znovu vyměnit co nejvíc vody a pak to ještě zopakovat druhý den. ta doplňovaná voda může být i chladnější než v akvárku (o pár °C)
rybky nakrmit živým krmením (nalovený plankton z rybníka), trošku ty nálevníky taky zredukují
taky pomůže přidat trochu soli (1 vrchovatá čajová lžička na 10l vody akvária – rozpustit ve vodě mimo a solný roztok potom nalít do akvárka)

a zkontrolujte si pH – v nádrži i dolévané vody a srovnejte ho podle rybiček, které tam žijí – většině vyhovuje spíš neutrální pH, max. mírně (!) kyselé

Romeo1

Bíle zakalená voda

lendakropi

Děkuji za odpovědi,
máme cca 160l, rybky: 4× červený papoušek (cichlasoma red parrot), 6× péřovec, 1 zbylý čistič, 2× čichavec. Do akvárka jsme nic nového nedali. Externí filtr EX 700, na dně máme kamínky. Bez kytek. Sůl jsme přidávali, studenější vodu jsme také dávali. PH jsme také zkoušeli, ale po dvou dnech je akvárko zase ve špatném stavu. Budeme zkoušet dál vaše rady a budeme doufat, že něco zabere. Díky