Fildas

Jak by měl být hlasitý mikrofón ?

Jak hlasitý by měl být mikrofón u sluchátek… Například pro hry, skype , team speak apod. Je dobrá i hlasitost mikrofonu u sluchatek 91 dB ?

Nejlepší odpověď
Hlada

Mikrofon žádný zvuk nevydává, proto se u něj nemůže udávat hlasitost. U mikrofonu se udává citlivost a údaj v dB musí být záporný. Stejně je to ale nějaká volovina. Takový mikrofon by by dával napětí jen 28 uV/Pa a to by bylo hodně málo. Do odkazu jsem dal kalkulačku.
Myslím ale, že si s tím v praxi nemusíš dělat vůbec žádnou starost. Všechny zvukové karty mají možnost nastavení citlivosti vstupního zesilovače a naprostá většina i skokově o 20 dB.

Zdroj: www.sengpielau­dio.com/calcu­lator-transferfactor.htm

Další odpovědi
tom004

Tak té otázce nerozumím.A 91dB,to už je zdraví nebezpečný rámus.

Tinka

to už je nebezpečné..měl by jsi tu hlasitost snížit ale jinak jak chceš..podle toho jak ti to vyhovuje..

led

Mikrofon možno nastaviť do takej hlasitosti, aby spolu so sluchátkami/re­produktorom nevznikla spätná väzba – pískanie. Ak počujete pískanie, stíšte buď sluchátka/repro­duktory, alebo mikrofon, až pokiaľ pískanie neprestane.