TomDG

Jak aktivovat 3D Secure u KB?

  • ||-, díky :)

Nejlepší odpověď
cochee

O 3DSecure a kartách KB pojednává pdf dokument viz Zdroj.

Výňatky z něj:

„K plnému využití služby 3D Secure vám doporučujeme platit u zabezpečených obchodníků označených těmito logy:“ (následují piktogramy „MasterCard SecureCode“ a „Verified by VISA“)

„Naše karty jsou zabezpečeny vyspělou technologií 3D Secure, díky níž je jakékoliv riziko zneužití minimální.“…„Pokud je obchodník také zabezpečen technologií 3D Secure, budete po zadání údajů z karty přesměrováni na zabezpečenou stránku s logem KB, kde je možné zadané údaje zkontrolovat. Dále budete v některých případech vyzváni k zadání jednorázového hesla, jež vám bude zasláno na mobilní telefonní číslo přiřazené k vaší kartě.“ (Odstavec, z něhož jsou tyto výňatky, pojednává o tom, že platby na internetu je nutno pro konkrétní kartu povolit v internetovém bankovnictví.)

„3D Secure představuje moderní způsob ochrany karty. Pro transakce na internetu u 3D Secure obchodníků je vyžadováno zkontrolování údajů o transakci přímo v průběhu nákupu na internetu a zadání jednorázového hesla, které vám dorazí na mobilní telefon přiřazený k dané platební kartě.“ (Z toho plyne, že platební karta, která jakkoliv nemá v evidenci KB k sobě připárováno mobilní tel. číslo, nemůže 3DSecure využívat.)

„Autorizace plateb 3D Secure.
Pro tyto autorizace můžete využít všechny námi vydané karty vyjma specifických produktů, jako je např. vkladová karta či Mobilní karta.“ (Z toho plyne, že ne všechny typy platebních karet KB mohou 3DSecure využívat.)

Základem tedy zřejmě bude, v inernetovém bankovnictví povolit pro kartu (podporovaného typu) platby na internetu a přidat k ní telefonní číslo, na které bude moci KB odeslat autorizační SMS. Bližší info neuvedu, nejsem klientem KB a nemohu do bankovnictví nahlédnout.

Zdroj: http://www.kb­.cz/file/cs/o-bance/dokumenty-ke-stazeni/kb-20160201-pruvodce-k-platebnim-kartam.pdf?b261c8e­605894f0b4f5b31d2054e­eb09