Lucaso

Hovoří nějaký zákon o zaplombování zámků v panelovém domě?

Abych vysvětlil. Před časem se v našem paneláku vyměňovaly zámky za elektronické čipy. Po chvíli ale zaplombovali klíčové dírky. Ptám se tedy, jak se například hasiči dostanou k hydrantu, když je pod čipovým přístupem?
Upravuje tohle nějaký zákon, vyhláška nebo něco takového?

EDIT- Ano, kdo se musi dostat do domu a jak

Odpovědi
cukrar

Myslíte zákon na to, jak se dostat do domu?

marci1

Nelze mít přístup do domu a z domu zabezpečený jen čipem. Při zabezpečování domu elektronickým zámkem a čipovým systémem je vždy nezbytné respektovat požární předpisy a požárněbezpečnostní řešení domu. To definuje tzv. požární únikové cesty, které nemohou být za žádných okolností a zejména při požáru blokovány. Při požáru hasiči jako první vypínají proud, tedy deaktivují zámek a úniková cesta je pak volná. Každé dveře na únikové cestě musí poskytovat v případě požáru volný únik bez použití jakýchkoliv čipových karet.
"Vyjádření právníka: „Podle občanského zákoníku platí, že každý má jednat tak, aby nedošlo k újmě na životě, zdraví nebo na majetku jiného. Navíc zákon o požární ochraně přímo stanovuje, že každý je povinen počínat si tak, aby nezavdal příčinu ke vzniku požáru, neohrozil život a zdraví osob. Jestliže by tedy došlo k porušení těchto povinností, které jsou dále podrobněji upraveny ve vyhláškách k požární prevenci a ochraně, tak by byla dána odpovědnost za způsobenou škodu,“ říká právník. " Více ve zdroji.
http://www.bles­k.cz/clanek/prav­ni-poradna-obcanske-pravo-nemovitosti/342857/ma­jitel-bytu-se-citi-ohrozeny-z-domu-se-dostane-jen-s-cipem.html
Net

Mc Merkurion

…no, hasiči maj takový pěkný sekerky, ty se tam určitě dostanou…