grafická karta 64bit vs 128bit jaký je mezitím rozdíl?

koupil jsem na aukru graf s 512mg ale má jen 64 bit chtěl jsem ji hry ale slyšel sem že to asi nebyl dobrý nápad :D

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Pokud jde o hry, neporadím - já hraju šachy a nebo mariáš - na stole...
;-)

Rozdíl mezi 64 bit a 128 bit...
Jde o šířku sběrnice - tedy o (maximální) množství dat, které je schopna karta zpracovat během jednoho ´taktu´. Jednoduše (a zjednodušeně!) - při stejné taktovací frekci zpracuje 64b karta polovinu dat vůči 128b.
A - jak píšu, ohledně her ti neporadím (nehraju), ale 64b karta je v dnešní době na náročnější grafiku zcela nepoužitelná.

Další odpovědi:

Stříbrný

Je to tak, jak píše gecco, šířka paměťové sběrnice. Pro hry bych doporučoval kartu s alespoň 192bit šířkou. Velikost paměti je naprosto podružná, 1 GB bohatě stačí, leckdy i polovina. Svou kartu vždycky můžeš vyzkoušet a nevyhovuje-li, zase prodat ;)

Diskuze k otázce

karel123

Tak to je asi v haji, já myslel že si konečně zahraju GTA4 na pc a nakonec si stejně nezahraju? sem si asi moc nepomohl no :)

Stříbrný

Dochy

Nepíšeš co je to za kartu. Obecně bych neházel flintu do žita a nejdřv to zkusil. Přinejhorším trochu snížíš detaily.

karel123

grafika je NVIDIA GeForce 8400GS 512mg 64bit, PCI-E

je možnost že se třeba to gta 4 nebo crysis spustí? nižší detaily mi nevadí hlavně když to pujde :)

Stříbrný

Dochy

Podle požadavků pro GTA 4 (128MB, Direct X 9) by to stačit mělo. Nicméně je to karta na úrovni současného lowendu (jestli dobře koukám) . Crysis... nedokážu říct, zdá se že je nějak na úrovni (plus minus) min. req.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.