Jelda

Garant na živnostensky list. Povinnosti. Pozitiva a negativa. Dekuji

dobry den chcel bych se zeptat znamej si chce udelat zivnost aby mohl otevrit hospodu a prisel za mnou abych mu delal garanta na zivnost. co vse to obnasi delat nekomu garant. napiste mi o tom prosim vse co bych mel vedet dekuji.

Odpovědi
anonym

moc pozitiv to nemá,vy jako garant budete respektive za všechno zodpovídat,to je hygiena,chod restaurace,pokud vše nebude v pořádku tak na vaší hlavu budou padat pokuty,sankce,at­d,je to stejné jako byste ručil za správný chod celé restaurace,dnes se dá garant sehnat na internetu,ale ti co ručí si za to taky nechávají pořádně zaplatit,to je to pozitivum

anonym

Garanta je zapotřebí tam, kde se jedná o vázanou živnost a podnikatel odbornou kvalifikaci nesplňuje. Restaurační služby jsou ale živnost volná, tak dost dobře nechápu, proč Váš známý potřebuje garanta. U volné živnosti potřebuje splnit podmínku dosažení 18 let, bezúhonnost a způsobilost k právním úkonům.