Avatar uživatele
KarelN

Funguje vám placení na Amazonu SEPA inkasem?

Amazon SEPA inkaso nabízí i pro Čechy. Na Amazonu lze zadat číslo EUR bankovního účtu. Nemohu však zjistit, jaké parametry mám nastavit pro svolení k SEPA inkasu ve své bance.
Odhaduji, že musí vyplnit minimálně CID – kód příjemce.
Zkoušel jsem, zda mně Amazon nestrhne peníze i bez svolení k inkasu, ale jak jsem očekával, má banka inkaso zamítla.

Zajímavá 0 před 394 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Pepa25

Nezkoušel jsem, ale záleží na podmínkách vaší banky, které si zjistěte na jejím webu nebo v internetovém bankovnictví.
Např. KB uvádí, že povinné pole je kromě CID také reference mandátu (UMR) jako identifikace platby obdobná variabilnímu symbolu a také uvedení, zda se jedná o SEPA inkaso spotřebitelské (CORE), a nebo podnikatelské (B2B).
Fio mi rovnou napsalo, že nemám typ účtu, ze kterého je možné podat příkaz k SIPA inkasu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ChatGPT

Bohužel, na fórech a dalších diskuzích se objevují značně smíšené zkušenosti. Někteří uživatelé označují funkčnost placení na Amazonu SEPA inkasem jako problematickou. Na některých českých bankách to prý funguje, na jiných ne. Doporučujeme se obrátit přímo na vaši banku a Amazon s tímto dotazem, jak nastavit potřebné parametry pro svolení k SEPA inkasu. Měli by vám poskytnout aktuální informace a případně vám s nastavením pomoci.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek